13

QUIZ

Zapraszamy do pierwszej części quizu o skrzydłowym reprezentacji Portugalii i Realu Madryt,... ROZWIĄŻ QUIZ

Lenglet: Nie ma lepszego piłkarza niż Messi, ale Modrić także zasługuje na Złotą Piłkę

Wywiady la_estrella @06.12.2018 | Przeczytano 94 razy

Lenglet: Nie ma lepszego piłkarza niż Messi, ale Modrić także zasługuje na Złotą Piłkę
Źródło: Navva

Francuz udzielił wywiadu dla stacji radiowej Cadena SER, w którym odniósł się do umiejętności Messiego, ale także pochwalił piłkarza z drużyny odwiecznego rywala, zdobywcę tegorocznej Złotej Piłki - Lukę Modricia.

Clément Lenglet jest zadowolony ze swojego dotychczasowego pobytu w Barcelonie. Francuski obrońca w wywiadzie dla stacji radiowej Cadena SER poruszył wiele tematów, w tym także ten dotyczący Złotej Piłki.

Rola stopera w Barcelonie

Bycie środkowym obrońcą w Barcelonie jest całkowicie inne niż w pozostałych zespołach. Grając tutaj, mamy za plecami 50 metrów. Jesteśmy drużyną nastawioną na atak i ciąży na nas ogromna presja. Kiedy tracimy piłkę, rywale mają mnóstwo przestrzeni. Jednak wiedziałem już o tym, gdy podpisywałem kontrakt z Barçą. Staram się wypełniać moje obowiązki w jak najlepszy sposób, aby dobrze bronić i pomagać kolegom.

Złota Piłka

Nie ma lepszego piłkarza niż Messi, ale w tym roku Modrić i inni francuscy piłkarze zasłużyli, aby zdobyć Złotą Piłkę. Jeśli weźmiemy pod uwagę ostatni rok, rozumiem trochę bardziej tę nagrodę. Jednak jeśli trzeba wybrać najlepszego piłkarza na świecie, to nie mam wątpliwości. Francuzi rozegrali niewiarygodny mundial, ale Modrić dotarł do finału tego turnieju i wygrał Ligę Mistrzów. On jest wspaniałym piłkarzem i myślę, że także zasłużył na Złotą Piłkę.

Debiut w Barcelonie

Po rozegraniu meczu obejrzałem go jeszcze raz, ale bez dźwięku, aby zwrócić uwagę na to, co mogę poprawić. Jestem dla siebie bardzo krytyczny. Mam jeszcze dużo rzeczy do poprawienia, ale cieszę się bardzo ze swojego debiutu w Barcelonie.

Postawa Dembélé

Wolę rozmawiać o Dembélé jako piłkarzu. Przeciwko Villarrealowi rozegrał fantastyczny mecz, robił różnicę na boisku i zaliczył asystę przy golu Piqué. Rozumiem, że dziennikarze zwracają uwagę na wszystko i wyróżniają złe rzeczy, ale Dembélé to wspaniały i utalentowany piłkarz. Trzeba mu pomóc, czeka go wielka przyszłość. Ma 21 lat, więc jest jeszcze czas na poprawę.

Ernesto Valverde

W poprzednim roku wykonał fantastyczną pracę. Teraz jesteśmy liderami w LaLiga i Lidze Mistrzów. Możemy grać jeszcze lepiej, ale on pracuje bardzo dobrze. Na treningach jest szczęśliwy i zawsze się uśmiecha.

Griezmann

Odrzucenie oferty Barcelony to osobista sprawa. Rodzina Griezmanna bardzo dobrze czuje się w Madrycie i to mogło mu pomóc przy podjęciu decyzji. Ja jestem szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Barçą.


Źródło: ligahiszpanska.com

Komentarze - bądź pierwszy, skomentuj! Obserwuj Dodaj opinię