13

Zapraszamy do kolejnego quizu. Tym razem pod lupę wzięliśmy Keylora Navasa. ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - REAL MADRYT

06.02.2019, godzina 21:00 miejsce: Camp Nou, Barcelona, sędzia spotkania: Lahoz A., widzów: 92008

Źródło: realmadrid.com

Real Madryt w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Króla zremisował na Camp Nou z Barceloną 1:1. Wynik w 6. minucie otworzył Lucas Vázquez, a końcowy rezultat w 58. minucie został ustanowiony przez Malcoma.

Wszystko rozpoczęło się świetnie dla przyjezdnych, dominacja w pierwszych minutach i natychmiastowy gol. Perfekcyjna akcja tercetu Vinícius - Benzema - Vázquez pozwoliła przyjezdnym wyjść na prowadzenie. Chwile później Królewscy postanowili pójść za ciosem. Ivan Rakitić stracił futbolówkę na własnej połowie, po czym do ataku ruszyli Benzema z Viniciusem. Ostatecznie Brazylijczyk zdecydował się na strzał , ale został zablokowany przez Gerarda Pique. Najlepsza sytuację na wyrównanie miał Rakitić, jednak uderzona przez niego piłka poleciała prosto w poprzeczkę.

Po zmianie stron rolę nieco się odwróciły. W zespole Santiago Solariego brakowało tego, czym imponowali przed przerwą. Stanęli w miejscu, nie atakowali i zapłacili za to wysoką cenę. W 57. minucie Barcelona dopięła swego i doprowadziła do wyrównania. Luis Suárez oddał strzał, zza pola karnego, ale piłka trafiła w słupek. Dopadł do niej jeszcze Malcom i technicznym strzałem nie dał szans Keylorowi Navasowi. W 81. minucie przed szansą na strzelenie decydującej bramki stanął Gareth Bale. Walijczyk źle przyjął sobie futbolówkę i musiał uderzać z prawej nogi. Strzał w ostatniej chwili został zablokowany przez Semedo.

Źródło: realmadryt.net / Autor tekstu: Kamil Mielnikiewicz