13

Quiz wiedzy o legendarnym napastniku Realu Madryt (część II). ROZWIĄŻ QUIZ

GIRONA FC - REAL MADRYT

26.08.2018, godzina 22:15 miejsce: Estadio Municipal de Montilivi, sędzia spotkania: Juan Martínez Munuera, widzów: 13889

Źródło: laliga.es

W meczu drugiej kolejki LaLiga Santander, Real Madryt zatarł fatalne wspomnienia z Estadi Montilivi z ubiegłego sezonu i pokonał Gironę 4:1.

Od początku meczu delikatną przewagę osiągnęli Królewscy, którzy za sprawą Isco i Garetha Bale'a dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Bono. Jako pierwsi do siatki trafili jednak gospodarze - w 16. minucie po małym bilardzie w polu karnym futbolówkę przejął Borja Garcia i mierzonym, bardzo dokładnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Gironę na prowadzenie.

Dopiero po straconej bramce Real ruszył do odważniejszych ataków i choć Katalończycy mieli swoje okazje, to podopieczni Julena Lopeteguiego byli bliżej trafienia do siatki. Tak się stało w 39. minucie - w polu karnym sfaulowany został Marco Asensio, a po chwili jedenastkę na trafienie na 1:1 pewnym uderzeniem wykorzystał Sergio Ramos.

Po przerwie Królewscy nie ustawali w atakach i już po siedmiu minutach wyszli na prowadzenie. W szesnastce ponownie faulowany był Marco Asensio, a tym razem rzut karny na gola zamienił Karim Benzema.

Od tego momentu Los Blancos osiągnęli pełną kontrolę nad meczem i podwoili swój dorobek bramkowy. W 59. minucie po pięknej asyście Isco swojego gola strzelił Gareth Bale, natomiast w 80. minucie Walijczyk asystował przy bramce Karima Benzemy, która ustaliła rezultat tego starcia na 4:1.

Skrót meczu:

Tagi: Borja García, Gareth Bale, Girona, Karim Benzema, laliga, Real Madryt, relacja, Sergio Ramos