13

Zinédine Zidane - nowy trener jako piłkarz! ROZWIĄŻ QUIZ

BORUSSIA DORTMUND - REAL MADRYT

26.09.2017, godzina 20:45 miejsce: Signal Iduna Park, sędzia spotkania: Bjorn Kuipers, widzów: 65849

Relacje Cezary Kawecki @27.09.2017 | Przeczytano 564 razy

W meczu 2. kolejki fazy grupowej tegorocznej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund przegrała na własnym boisku z Realem Madryt 1-3!

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem nastroje w obu ekipach były zgoła odmienne - BVB fenomenalnie wystartowało w Bundeslidze, natomiast Królewscy po trzech wpadkach tracą do liderującej Barcelony już siedem oczek.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy umiejętnie rozbijali ataki Borussi i groźnie kontratakowali - swoje szanse zmarnowali jednak Carvajal i Bale. Walijczyk zrehabilitował się w 18. minucie, kiedy to wykończył dogranie Carvajala i wyprowadził mistrza Hiszpanii na prowadzenie! Mimo optycznej przewagi piłkarzy Bosza, to Real mógł podwyższyć wynik tuż przed przerwą, jednak tym razem chybił Ronaldo. Do przerwy 0-1.

Drugą część gry od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze, a Keylora Navasa rozpaczliwą interwencją uratował Varane. Nie zrobiło to jednak żadnego wrażenia na Los Blancos, którzy w 50. minucie odpowiedzieli golem - z lewej strony dograł Bale, a na listę strzelców wpisał się Ronaldo.

O to, aby widowisko nie straciło na emocjach zadbał Aubameyang, który w 54. minucie zdobył gola kontaktowego!

Od tego momentu mieliśmy wymianę ciosów, jednak to ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzów okazał się skuteczniejszy, a dokładniej CR7, który w 79. minucie ustrzelił dublet!

Królewscy na najbliższe kilka dni zamykają usta wszystkim głoszącym o ich kryzysie, natomiast BVB może powoli zacząć obawiać się o awans z grupy.

Źródło: Własne