13

Real Madryt zagra z Vfl Wolfsburgiem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Co wiesz o niemieckiej drużynie?... ROZWIĄŻ QUIZ

JUVENTUS - REAL MADRYT

03.06.2017, godzina 20:45 miejsce: Cardiff Stadium, sędzia spotkania: Brych F., widzów: 65842

Źródło: uefa.com

Real Madryt w kapitalnym stylu pokonał w wielkim finale Juventus 4:1 i jako pierwszy w historii obronił trofeum Ligi Mistrzów!

Królewscy stali się pierwszym zespołem w erze Ligi Mistrzów, który skutecznie rok po roku okazał się zwycięzcą, kolekcjonując trofeum za wygraną w tych rozgrywkach po raz szósty w swojej historii (po raz dwunastu, włączając w to Puchar Europy).

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 - w 20. minucie Real wyszedł na prowadzenie po pięknie zwieńczonej akcji przez Cristiano Ronaldo, ale do wyrównania jeszcze piękniejszym strzałem doprowadził Mario Mandzukić, który przewrotką pokonał Keylora Navasa.

Druga część należała już do Królewskich - najpierw bramkę na 2:1 strzelił Casemiro, zaś kilka minut później drugiego gola i w konsekwencji przodownictwo w klasyfikacji strzelców dołożył Cristiano Ronaldo, niejako kończąc emocje w tym spotkaniu i zapewniając zespołowi Zidane'a kolejny triumf w Lidze Mistrzów.

Jakiekolwiek nadzieje Juventusu na odrobienie wyniku zostały zakończone, kiedy Juan Cuadrado został odesłany z powrotem do szatni zaledwie 18. minut po pojawieniu się na murawie wskutek niesportowego zachowania względem Sergio Ramosa. Dzieła zniszczenia dopełnił Marco Asensio, który w 90. minucie ustalił rezultat na 4:1!

Źródło: Własne

Tagi: Casemiro, Cristiano Ronaldo, Juventus, Liga Mistrzów, Marco Asensio, Real Madryt, relacja