Zapraszamy do pierwszej części quizu o skrzydłowym reprezentacji Portugalii i Realu Madryt,... ROZWIĄŻ QUIZ

Skromne zwycięstwo w próbie generalnej

Relacje Ander @04.08.2016 | Przeczytano 1419 razy

Źródło: marca.com

Królewscy wygrali 1:0 w starciu przeciwko Bayernowi Monachium po golu Danilo. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando mistrzów Niemiec, ale po zmianie stron rywalizacja znacznie się wyrównała i ostatecznie szala przechyliła się na korzyść Los Blancos.

Specjalny plan treningowy dla Jamesa, Modricia i Ramosa poskutkował tym, że znaleźli się oni w wyjściowym składzie na ostatni mecz International Champions Cup, będącym próbą generalną przed starciem o Superpuchar Europy. W związku z tym Zidane tym razem na ławce zostawił Asensio czy Kovačicia.

Cała pierwsza połowa minęła pod dyktando Bayernu. Niemcy długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce na połowie Królewskich, lecz do 10. minuty nic z tego nie wynikało. Pierwsze uderzenie oddał z rzutu wolnego Alaba, a futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Kiko Casillę.

W 15. minucie swoją okazję mieli wreszcie Los Blancos: po zagraniu do Isco na lewe skrzydło Hiszpan ładnie ograł Vidala i wpadł w pole karne rywali, gdzie zdecydował się na dośrodkowanie. Do piłki doszedł Morata, ale jego główka tak naprawdę była podaniem w rękawice Ulreicha.

Ta okazja tak naprawdę była tylko jedną z dwóch do przerwy. Znacznie groźniejszy był za to zespół z Bawarii. Najpierw w słupek z rzutu wolnego uderzył Alaba, zaś nieco później próbę Greena instynktownie wybronił Casilla. Golkiper Królewskich musiał się także wysilić przy próbie z dystansu w wykonaniu Thiago Alcantary, ale i w tej sytuacji stanął na wysokości zadania.

Druga okazja dla Realu, o której wspomniano wcześniej, to próba Jamesa z dystansu. Jednak, tak jak w przypadku Moraty, uderzenie to nie sprawiło Niemcom żadnych problemów. Niedługo potem sędzia zarządził przerwę.

W przerwie Zizou zdecydował się na trzy zmiany: plac gry opuścili Varane, James i Modrić, a zastąpili ich Nacho, Asensio i Kovačić. Zmiany te nieco rozruszały ofensywę Realu, dzięki czemu gra znacznie się wyrównała. Swoje kolejne okazje miał Alvaro Morata: wychowanek Królewskich najpierw znacznie pomylił się uderzając z pierwszej piłki po zagraniu od Lucasa. Kilka minut później zaś fatalnie spudłował w stuprocentowej sytuacji, po tym, jak szansę wypracował mu Marcelo.

Blisko gola był także Isco, który w 62. minucie zdecydował się na uderzenie z dystansu. Próba była wysokiej klasy, ale futbolówka zakończyła swój lot tylko na słupku. Zaraz po tej sytuacji Zidane posłał do boju kolejnych rezerwowych (w dwóch turach).

Na bramkę trzeba było czekać aż do 79. minuty. Wtedy to odważnie do przodu ruszył Danilo, który będąc na dwudziestym metrze zdecydował się na uderzenie lewą nogą. Brazylijczyk uderzył niezwykle mocno i mimo, że piłka leciała w środek bramki, to Ulreich nie zdołał odpowiednio zareagować i Los Blancos wyszli na prowadzenie.

Końcówka meczu zdecydowanie należała do Realu, a głównie do Mariano Diaza, który miał trzy okazje na gola, lecz albo brakowało precyzji, albo defensywę Bayernu ratował Ulreich. Gracz z Dominikany jednak w kwadrans pokazał więcej niż Morata przez 75 minut, co może ostatecznie zadecydować o tym, czy 22-latek zostanie na najbliższy sezon w seniorskiej kadrze ekipy z Estadio Santiago Bernabeu.

Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym triumfem Królewskich, a Zidane zanotował swój pierwszy triumf nad Carlo Ancelottim, którego asystentem był w sezonie 2014/15. Teraz Francuz pisze swoją historię, a jego drużyna zanotowała dwa zwycięstwa z rzędu przed nadchodzącą bitwą z Sevillą. Oby następne starcie także skończyło się pozytywnie.

Źródło: własne