13

Zapraszamy do pierwszej części quizu o skrzydłowym reprezentacji Portugalii i Realu Madryt,... ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - ALMERÍA

29.04.2015, godzina 20:00 miejsce: Estadio Santiago Bernabéu, sędzia spotkania: Ignacio Iglesias, widzów: 63813

Źródło: conmebol.com

Los Blancos wygrali 3:0 ekipą Almerii. Cudowną bramkę w pierwszej połowie zaliczył James, uderzając nie do obrony z 25. metrów. Po przerwie do swojej bramki piłkę wpakował M. Dos Santos, a wynik ustalił Arbeloa.

Ancelotti zdecydował się na dość sporo zmian względem ostatnich spotkań, dając zagrać Jesemu, Navasowi czy Coentrao, aby złapali trochę rytmu meczowego, a ich koledzy z wyjściowej jedenastki odpoczęli przed bardzo ważnym starciem z Sevillą.

Po Królewskich od początku było widać, że chcą wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił. Akcje były toczone w nie najszybszym tempie, a przy okazji podopieczni włoskiego szkoleniowca pozwalali rywalom na dość swobodne rozgrywanie.

Mimo tego, już na początku meczu bardzo dobre okazje na gola mieli James i Cristiano. Kolumbijczyk minimalnie pomylił się przy uderzeniu głową, za to Ronaldo strzelił wprost w Rubena. Okazje mieli również w tym okresie goście, a swojego szczęścia próbowali Corona i Mane.

W 26. minucie Illarramendi wpradł w pole karne rywali i upadł przy próbie oddawania strzału. Bask upominał się o jedenastkę, jednak sędzia pozostał niewzruszony na te prośby. Po chwili powtórki pokazały, że arbiter miał całkowitą rację, a Illarra upadł z własnej winy, nie dotykany w ogóle przez rywala.

W drugim kwadransie gry z rzutu wolnego dwukrotnie uderzał Cristiano i trzeba przyznać, że były to niezłe próby, szczególnie pierwsza z nich, kiedy to futbolówka wylądowała na górnej siatce.

Kiedy już się wydawało, że do przerwy nie zobaczymy goli, z pomocą przyszedł James, który wykorzystał zamieszanie na 25. metrze od bramki Rubena i huknął z pierwszej piłki nie do obrony. Dla reprezentanta Kolumbii to już dwunaste trafienie w bierzących rozgrywkach.

Zaledwie czterech minut drugiej połowy było potrzebnych do tego, aby Królewscy prowadzili 2:0. Ładną wymianę podań na prawym skrzydle przeprowadzili Jese i Kroos, Niemiec zagrał do Cristiano, jednak Portugalczyka w strzeleniu gola wyręczył stoper gości, Dos Santos, na wślizgu wbijając piłkę do własnej bramki.

Po tym golu gra zaczęła chwilami przypominać gierkę treningową. Pomiędzy 57. a 67. minutą godne odnotowania były tylko zmiany w obu zespołach. Na murawie w barwach Realu pojawili się Isco i Lucas Silva, zmieniając Jamesa i Illarramendiego, którego pożegnało gromkie buczenie publiczności na Santiago Bernabeu.

Od mniej więcej siedemdziesiatej minuty wzmożoną aktywność w ataku można było zauważyć u Cristiano. Portugalski snajper dwoił się i troił, by zaliczyć trafienie, jednak albo pudłował, albo jeden z obrońców nadążał z zablokowaniem jego strzału. Kiedy wydawało się, że strzeli już bramkę w 85. minucie, to znowu został uprzedzony, tym razem jednak przez Arbeloę, który dobrze odnalazł się w polu karnym po dograniu Chicharito i ustalił wynik spotkania.

Po tej bramce Ronaldo jeszcze kilka razy spróbował pokonać Rubena, jednak nie miał szczęścia i ostatecznie nie podwyższył prowadzenia. Los Blancos mają za sobą spokojny mecz z ważnym zwycięstwem na koncie, teraz nadchodzi jednak arcyważny okres - 2 mecze z Juventusem oraz spotkania przeciwko Sevilli i Valencii, a wszystko to w najbliższych dwóch tygodniach, w których nie ma już miejsca na potknięcia.

Źródło: własne

Tagi: Alvaro Arbeloa, Cristiano Ronaldo, James Rodriguez, Javier Hernández, La Liga, UD Almeria