13

Zapraszamy do kolejnego quizu. Tym razem pod lupę wzięliśmy Keylora Navasa. ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - ATLÉTICO MADRYT

22.04.2015, godzina 20:45 miejsce: Santiago Bernabeu, sędzia spotkania: Felix Brych, widzów: 78300

Real Madryt 1:0

0:0
Atlético Madryt

CHICHARITO!!! Madryt ponownie biały!

Relacje Ander @22.04.2015 | Przeczytano 3290 razy

Źródło: ibtimes.com

Królewscy wygrali 1:0 w rewanżu ćwierćfinału Ligi Mistrzów przeciwko Atletico Madryt. Strzelcem jedynej bramki był Chicharito, który w 88. minucie wykończył świetną akcję Jamesa i Cristiano.

Od początku spotkania podopieczni Ancelottiego stali się stroną, która była częściej przy piłce i kreowała grę. Już w drugiej minucie szczęścia próbował Kroos, lecz jego uderzenie z dystansu dość znacznie minęła bramkę strzeżoną przez Oblaka.

W 12. minucie po raz pierwszy groźnie pokazał się Chicharito, który bardzo dobrze współpracował z Jamesem. Tak też było w tej akcji i Kolumbijczyk obsłużył napastnika podaniem z prawego skrzydła. Meksykanin wpadł w pole karne i huknął, ale piłka wylądowała tylko na bocznej siatce. Kilka minut później uderzał również Cristiano, jednak jego uderzenie z dystansu minęło o kilka metrów bramkę.

Goście strarali się jednak odgryzać: w piętnastej minucie Tiago uderzył ze skraju pola karnego po zamieszaniu w strefie obronnej Realu - piłka przeleciała jednak kilka metrów nad bramką. To uderzenie rozpoczęło okres lepszej gry Atletico, które na kilka dobrych minut zagościło pod polem karnym Casillasa. W jednym z kolejnych ataków Rojiblancos Gamez zdecydował się na soczyste uderzenie z dystansu, lecz Iker spokojnie wyłapał tę piłkę.

W 31. minucie blisko gola był Chicharito, który główkował po wrzutce z prawej strony boiska. Futbolówka obiła się jeszcze o głowę obrońcy i minimalnie minęła bramkę Oblaka. Kilkadziesiat sekund później z wolnego próbował za to Ronaldo - Oblak znowu stanął na wysokości zadania i zbił piłkę do boku.

Portugalczyk miał w pierwszej połowie jeszcze jedną okazję i powinna się ona skończyć bramką dla Los Blancos. Cristiano otrzymał świetną piłkę na dobieg i z pierwszej piłki spróbował pokonać Oblaka, strzelił jednak wprost w Słoweńca i zaprzepaścił okazję na gola.

Diego Simeone nie był do końca zadowolony z gry swojej druzyny, dlatego już od początku drugiej odsłony spotkania na murawie pojawił się Gabi, zmieniając Saula.

Wejście kapitana Atleti nie zmieniło jednak nastawienia Królewskich, którzy nadal byli stroną przeważającą. W 49. minucie wyśmienitą okazję miał Chicharito, który otrzymał bardzo dobre podanie za obronę od Isco. Meksykanin jednak nie spojrzał jak jest ustawiony i w rezultacie minimalnie chybił.

W 54. minucie za to doszło do pierwszej kontrowersji w spotkaniu: do głowki w polu karnym rywala wyskoczył Chicharito, a Miranda, który był spóźniony, wpadł mu w plecy i spowodował upadek Groszka. Pan Brych jednak nie zdecydował się wskazać na wapno. Po tej sytuacji swoje okazje mieli Varane i Ramos, lecz ich główki z łatwością bronił Oblak.

Atletico przeprowadziło kolejną zmianę w 65. minucie: za dobrze pilnowanego dziś Griezmanna pojawił się Raul Garcia. Hiszpan jednak nie powinien spędzić na murawie więcej, niż 10 minut spotkania. W sytuacji, gdy nie miał prawa dojść do piłki, kopnął w kolano będącego w powietrzu Varane'a, co mogło się skończyć bardzo nieprzyjemnie. Niemiecki arbiter zdecydował jednak, że żółta kartka to wystarczająca kara.

Goście jednak grali w jedenastu zaledwie dwie minuty dłużej: głupi faul zaliczył Arda, a jako, że otrzymał pierwszą żółtą kartkę w 31. minucie, to tym razem musiał wylecieć z boiska.

Królewscy po tej sytuacji jeszcze śmielej zaczęli atakować rywali i ostrzeliwać bramkę Oblaka. Bardzo dobrą sytuacje w 80. minucie miał Chicharito, ale Oblak w nieprawdopodobny sposób na tyle zmienił tor lotu piłki, że ta nie wtoczyła się do bramki.

Najważniejsze wydarzenie miało jednak miejsce w 88. minucie: wtedy Cristiano świetnie zagrał w parze z Jamesem, wpadł w pole karne i wystawił piłkę Hernandezowi na niemalże pustą bramkę. Chicharito skrzętnie skorzystał z takiej okazji i wpakował piłkę do siatki.

Ancelotti dopiero wtedy zaczął dokonywać zmian, kradnąc kolejne sekundy. Atletico nie było w stanie odpowiedzieć na to trafienie i ostatecznie to Real awansował do półfinału Ligi Mistrzów, będąc w dwumeczu drużyną lepszą.

Źródło: własne

Tagi: Atletico Madryt, Champions League, Javier Hernández, Liga Mistrzów