13

Zapraszamy do rozwiązania Quizu o były zawodniku Królewskich i reprezentacji Hiszpanii. ROZWIĄŻ QUIZ

LEVANTE - REAL MADRYT

18.10.2014, godzina 20:00 miejsce: Estadio Ciudad de Valencia, sędzia spotkania: Ignacio Iglesias, widzów: 23506

Źródło: realmadrid.com

Zawodnicy Realu Madryt kontynuują wspaniałą passę zwycięstw w La Liga. Dzisiaj podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali na wyjeździe Levante 5:0, umacniając się tym samym na drugiej pozycji w tabeli.

Zawodnicy Realu przystępowali do tego spotkania w roli murowanych faworytów, bowiem cztery ostatnie spotkania ligowe zakończyły się zwycięstwami Królewskich. Gospodarze z kolei, którzy fatalnie rozpoczęli rozgrywki i przed pierwszym gwizdkiem okupowali pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli, musieliby dokonać rzeczy niemożliwej, aby zatrzymać rozpędzonych podopiecznych Carlo Ancelottiego.

Pierwsze minuty stanęły pod znakiem wyraźnej przewagi graczy Realu, którzy już w drugiej minucie za sprawą CR7 mogli wyjść na prowadzenie, ale jego pierwsza próba okazała się niecelna. 10 minut później Portugalczyk już się nie pomylił - w polu karnym faulowany był Chicharito, a jedenastkę pewnie wykorzystał najskuteczniejszy zawodnik La Liga. Przebieg meczu nikogo nie dziwił, a piłkarze Levante ograniczali się do sporadycznych kontrataków, które jednak nic nie przynosiły. Jedyną groźną akcję gospodarze stworzyli sobie w 26. minucie, kiedy to piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Camarasy wybijał Luka Modrić.

Bardzo aktywni w szeregach Realu byli głównie Ronaldo i Hernandez, a swoją okazję miał również James Rodriguez. W 38. minucie Królewscy podwyższyli na 2:0, a w roli głównej był Meksykanin - po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska Jamesa Rodrigueza, wypożyczony z Manchesteru United napastnik bez większych problemów wbił piłkę głową do siatki. Taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej połowy i wszystko wskazywało na to, że w drugiej połowie obraz gry absolutnie nie ulegnie zmianie.

Druga część rozpoczęła się podobnie do pierwszej, a swoją okazję ponownie miał Cristiano Ronaldo, ale jego sprytny strzał z trudem obronił Diego Marino. W 61. minucie Portugalczyk już się nie pomylił - CR7 zwiódł z łatwością dwójkę obrońców, po czym wbiegł w pole karne i strzałem po krótkim rogu po rękach bramkarza wpakował piłkę do siatki. Dokładnie pięć minut później Królewscy wygrywali już 4:0 - James Rodriguez wykorzystał kapitalne podanie za plecy obrońców od Toniego Kroosa, po czym uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył stan rywalizacji.

Końcowka meczu była bardzo jednostronna, a zawodnikom Realu wciąż było mało. W 82. minucie Isco po podaniu Hernandeza wbiegł z głębi pola i uderzył nie do obrony zza pola karnego. Świetny mecz, kolejne trzy punkty i wspaniała forma przed El Clasico!

Źródło: własne