13

Real Madryt zagra z Vfl Wolfsburgiem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Co wiesz o niemieckiej drużynie?... ROZWIĄŻ QUIZ

Ronaldo najlepszym piłkarzem sezonu 2015/2016 w Europie

Publicystyka aYot.M @25.08.2016 | Przeczytano 1885 razy

Nagroda jest przyznawana od sezonu 2010/2011. W głosowaniu uczestniczą dziennikarze z 55 federacji należących do UEFA. Cristiano Ronaldo został wyróżniony już 2. raz!

Po nagrodę dwukrotnie sięgał również Lionel Messi. Wyróżnieni jednokrotnie zostali Andres Iniesta i Franck Ribery. W tym roku, finałowa trójka składała się z zawodnika Atletico Madryt i reprezentacji Francji, Antoine’a Griezmanna, oraz piłkarzy Realu Madryt – Waliczyjka Garetha Bale’a oraz Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Griezmann w tym sezonie był wiodącą postacią Rojiblancos. Doszedł z nimi aż do pamiętnego finału Ligi Mistrzów, gdzie po rzutach karnych wygrał Real Madryt. Był także finalistą Euro 2016, kiedy to Francja musiała pogodzić się z porażką po dogrywce z Portugalią. Mimo wszystko, był to udany sezon dla Francuza, nie dziwi więc, że znalazł się w tak prestiżowym gronie. Bale i Ronaldo poprowadzili Real Madryt do la undecimy, 11. pucharu Ligi Mistrzów. Walijczyk ponadto pomógł swojej reprezentacji w dojściu do półfinału Euro, co było nie lada sensacją. Ronaldo został zaś Mistrzem Europy. Pod względem pucharowym to był dla niego najlepszy sezon, co sam zresztą przyznał na gali. Warto dodać, że wyróżnionych zostało 37 piłkarzy. Pepe zajął 7. miejsce, Toni Kroos był 9, a Luka Modrić 16.

Źródło: własne

Tagi: Bale, Griezmann, najlepszy zawodnik Europy, Ronaldo, UEFA Best Player in Europe