Quiz w roli głównej z Robertem Carlosem ROZWIĄŻ QUIZ

Sergio Canales

Biografia

Canales mając 10 lat został zapisany przez rodziców do młodzieżowej szkółki Racingu Santander. Przed sezonem 2008–09 został przesunięty do pierwszej drużyny Racingu.

Obecnie współwłaścicielem jego karty jest Deportivo La Coruña. Dzieje się tak na mocy tzw. ”operacji Munitis”, w myśl której Pedro Munitis trafił z El Depor do Santander, natomiast bramkarz Dudu Aouate i Antonio Tomás w drugą stronę.

18 września 2008 młodziutki Canales zaliczył debiut w zespole Racingu Santander. Jego zespół grał wówczas mecz Pucharu UEFA przeciwko FC Honka. Hiszpanie wygrali to spotkanie 1:0.

5 października Sergio zadebiutował z kolei w rozgrywkach ligowych w meczu przeciwko CA Osasuna. Ówczesny szkoleniowiec Kantabryjczyków, Juan Carlos Mandia wprowadził młodego Hiszpana w 81. minucie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść Racingu.

Nieco ponad trzy tygodnie później, Canales doczekał się kolejnego debiutu. Tym razem w rozgrywkach Copa del Rey przeciwko Realowi Murcia. 17-letni wówczas Sergio zaliczył pełne 90 minut na Estadio Nueva Condomina.

6 grudnia 2009 roku zdobył dwie bramki w wygranym 4:0 spotkaniu przeciwko Espanyolowi Barcelona.

Zaledwie parę tygodni później, Canales trafił dwukrotnie do siatki Sevilli (1:2), dając swojej drużynie trzy punkty.

12 lutego 2010 roku Sergio Canales, stał się oficjalnie piłkarzem Realu Madryt podpisując 6 letni kontrakt, który obowiązuje od 1 lipca 2010 roku.

5 sierpnia 2010 zdobył swoją pierwszą bramkę dla Realu Madryt w debiucie w okresie przygotowawczym do sezonu 10/11 przeciwko meksykańskiemu – Club America w San Francisco strzelając gola na 1:0 w 34 minucie. Mecz zakończył się wygraną drużyny z Madrytu 3:2.