12

Zapraszamy do rozwiązania Quizu o były zawodniku Królewskich i reprezentacji Hiszpanii. ROZWIĄŻ QUIZ

Marc Bartra

Biografia
Urodzony w Sant Jaume dels Domenys Marc trafił do La Masii w wieku 11 lat, tuż po rozpoczęciu gry w piłkę w sąsiednim Espanyolu. Po serii dobrych występów, Hiszpan w 2009 roku trafił do Barcelony B.

14 lutego 2010 roku, miesiąc po 19. urodzinach, Bartra zanotował oficjalny debiut w pierwszym zespole, zmieniając Jeffrena w 60. minucie przegranego 1:2 meczu z Atletico Madryt na Vicente Calderon. 15 miesięcy później Marc po raz pierwszy wystąpił w La Liga od pierwszej minuty, a miało to miejsce w bezbramkowo zremisowanym starciu z Deportivo La Coruna.

21 maja 2011 roku Marc strzelił pierwszą bramkę w barwach Barcy, przyczyniając się do zwycięstwa 3:1 nad Malagą w ostatniej kolejce sezonu. W kampanii 2012/13 był już oficjalnie członkiem pierwszego zespołu, a ówczesny menedżer Barcy, świętej pamięci Tito Vilanova momentami próbował wystawiać go jako defensywny pomocnik, lecz tylko wówczas, gdy grać nie mogli Javier Mascherano i Alex Song. W dwóch meczach zagrał na prawej stronie defensywy. Sezon zakończył z 16 występami (902 minuty).

24 września 2013 roku Bartra strzelił drugą bramkę w barwach Barcelony w meczu przeciwko Realowi Sociedad na Camp Nou (4:1).

18 marca 2014 roku Marc podpisał nowy, trzyletni kontrakt z klubem.

Reprezentacja

16 listopada 2013 roku zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w meczu przeciwko Gwinei Równikowej.
Kariera
Klub Data przyjściaData przyjścia Data odejściaData odejścia
Real Betis Real Betis 30.01.2018 do dziś
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 01.07.2016 29.01.2018
FC Barcelona FC Barcelona 01.07.2010 30.06.2016
Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki