13

Fernando Hierro - były hiszpański piłkarz Realu Madryt, legenda tego klubu, występujący na pozycji... ROZWIĄŻ QUIZ

Wyrachowany Mistrz: Ajax 1:2 Real

Liga Mistrzów la_estrella @13.02.2019 | Przeczytano 1222 razy

To zwycięstwo cieszy podwójnie. Real nie tylko wypracował sobie cenną zaliczkę przed rewanżowym starciem 1/8 finału, ale zrobił to przeciw agresywnemu i świetnie grającemu Ajaxowi, który przy lepszej skuteczności mógł nawet wygrać kilkoma bramkami. 13-krotni mistrzowie Europy byli jednak bezwzględni i wygrali po trafieniach Benzemy i Asensio.

Nocne fajerwerki, które miały zbudzić ze snu zawodników Realu było tylko przedsmakiem tego, ci czekało ich wieczorem na stadionie. Rozkrzyczana i rozemocjonowana publiczność, a przede wszystkim zaciekli, atakujący wysokim pressingiem zawodnicy Ajaxu sprawili ogromne problemy podopiecznym Solariego, którzy nie potrafili wymienić kilku podań i wyprowadzić futbolówkę ze swojej połowy.

Świetną kontrę zakończoną celnym strzałem Bale wyprowadzili wprawdzie Vinicius i Modric, ale był to jedyny wyjątek. Później kolejny raz błysnął Brazylijczyk i po błyskotliwym dryblingu świetnie uderzył na bramkę, ale golkiper Ajaxu przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Po kwadransie gra wyrównała się, a wręcz to Real przejął inicjatywę. Było to jednak tylko chwilowe zjawisko. Gospodarze wciąż parli na bramkę Courtois grając widowiskowo i z polotem, brakowało im jednak ostatniego podania. W 26 minucie Tadić nie szukał już dogrania, uderzył sytuacyjnie zza szesnastki, upadając pod naciskiem Ramosa i trafił w słupek. W zespole Realu brakowało natomiast dokładności i dogodnych sytuacji. Choćby takich, w jakiej znalazł się w 36. minucie Ziyech, który stanął sam na sam z Courtois, który nie dał się pokonać.

VARtowna sytuacja

Belgijski bramkarz nie miał już tyle szczęścia kilkaset sekund później. Obronił wprawdzie strzał głową Tadicia, ale wypluł piłkę przed siebie, a tą do bramki skierował głową Tagliafico. Sędzia Damir Skomina sprawdzał jeszcze na wprowadzonym od fazy pucharowej systemie VAR zgodność z przepisami i odgwizdał spalonego. To nie zbiło jednak gospodarzy z pantałyku. Wręcz przeciwnie - gracze Ajaxu z jeszcze większą wściekłością rzucili się do ataku, czego nie można było powiedzieć o przyjezdnych z Madrytu. Pierwsza połowa skończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Benzema to ma, Vinicius - tym bardziej

W drugiej połowie gra była już dużo bardziej wyrównana. Ataku Realu nie były jednak szaleńcze, a polegały na długiej wymianie piłek na dwudziestym metrze. Jedno przyspieszenie połączone z geniuszem Viniciusa przyniosło jednak pierwsze trafienie. Brazylijczyk w swoim stylu - bezczelnie i dynamicznie wdarł się w pole karne Ajaxu, przebiegając je wszerz. Nie zdołał jednak znaleźć miejsca do oddania strzału. Odnalazł za to świetnie ustawionego Benzemę, któremu wyłożył futbolówkę, a ten przymierzył mocno i precyzyjnie, tuż pod poprzeczkę.

Strzelona bramka sprawiła, że Królewscy poczuli się znacznie pewniej, a Ajax nieco przygasł. Jeśli ktoś liczył jednak na spokojne 1:0 - był w błędzie. Na kwadrans przed końcem dośrodkowanie z lewego skrzydła pewnie zamknął dobrze dysponowany tego dnia Zyiech i mieliśmy remis.

To nie był jednak koniec strzelania. Ochotę na trafienie miał bowiem Asensio, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Hiszpan uderzył kilka razy z dystansu, szukając strzału w każdej sytuacji. Próby te były jednak nieskuteczne. Nie z daleka, to z bliska. Asensio nie pomylił się w 88. minucie po świetnej kontrze Realu i dołożył nogę do dośrodkowania Carvajala, kierując futbolówkę do pustej bramki. W końcówce rozgrywający spotkanie numer 600 w barwach Los Blancos Sergio Ramos złapał żółtą kartkę, która eliminuje go z występu w rewanżu. Na Bernabeu Królewscy wyjdą więc bez kapitana, za to z jednobramkową zaliczką.