Quiz w roli głównej z Robertem Carlosem ROZWIĄŻ QUIZ

Betis remisuje z Valencią 2:2

Puchar Króla ElKamilo @08.02.2019 | Przeczytano 695 razy

Źródło: Getty Images

W drugim półfinałowym meczu Pucharu Króla, Real Betis Sevilla mimo dwubramkowego prowadzenia zremisował na Estadio Benito Villamarín z Valencią 2:2.

Spotkanie nie zaczęło się zbyt dobrze dla gospodarzy. Już w 10. minucie z powodu kontuzji murawę musiał opuścił Marc Bartra, a zastąpił go Javi García. Podopieczni trenera Quique Setiena groźni byli szczególnie przy rzutach rożnych i to właśnie po stałych fragmentach gry padły dwa gole. Tuż przed przerwą Sergio Canales dośrodkował w pole karne, gdzie Sidnei zagrał piłkę do Lorena Moróna, a ten skierował futbolówkę za linię bramkową. Wynik na 2:0 w 54. minucie podwyższył Jaume Domènech, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza i zakręcił piłkę tak, że znalazła się ona w siatce. Mimo początkowych wątpliwości i powtórek w systemie VAR, bramka została uznana.

Valencia wzięła się do pracy dopiero w 70. minucie zapewniając sobie nadzieję na awans do finału tegorocznej edycji Pucharu Króla. Kévin Gameiro ruszył do prostopadłego podania, dośrodkował do Denisa Czeryszewa, a ten wyprzedził obrońcę i uderzeniem z główki pokonał golkipera Betisu. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustanowił Gameiro.

Rewanż pomiędzy Valencią a Betisem odbędzie się 28 lutego na Estadio Mestalla. Przed tym starciem w lepszej sytuacji znajdują się podopieczni Marcelino.

Real Betis Sevilla - Valencia CF 2:2 (1:0)
1:0 - Loren Morón 45'
2:0 - Joaquín 54'
2:1 - Denis Czeryszew 70'
2:2 - Kévin Gameiro 90+2'

Real Betis Sevilla: Robles, Mandi, Bartra (10' García), Sidnei, Joaquín, Carvalho, Guardado, Firpo (80' Guerrero), Canales, Lo Celso i Loren (78' Jesé).

Valencia CF: Jaume, Piccini, Garay, Paulista, Gayà, Soler (78' Wass), Parejo, Coquelin (58' Kondogbia), Czeryszew, Mina (58' Gameiro) i Rodrigo.

Źródło: realmadryt.net / Autor tekstu: Kamil Mielnikiewicz