Quiz wiedzy o legendarnym napastniku Realu Madryt (część II). ROZWIĄŻ QUIZ

Zasłużony awans: Girona - Real 1:3

Puchar Króla la_estrella @31.01.2019 | Przeczytano 273 razy

Źródło: realmadrid.com

Sprawa awansu już po pierwszym meczu na Santiago Bernabéu wydawała się być rozstrzygnięta. Mimo wszystko Santiago Solari zdecydował się na niemal najmocniejszy skład, by przypieczętować awans.

Czy wszystkie założenia poszły zgodnie z planem? Bez żadnych podtekstów i sarkazmów można stwierdzić, że tak. Real Madryt zaprezentował się tego wieczoru bardzo dobrze. Na Estadi Montilivi po dublecie Karima Benzemy i jednym trafieniu Marcosa Llorente ograł Gironę 3:1 i uzupełnił stawkę półfinalistów Pucharu Króla.

Od pierwszych minut gospodarze skupili się głównie na defensywie i próbowali zaskoczyć Królewskich kontratakami. W 3. minucie przed szansą na bramkę znalazł się Alejandro Granell. Hiszpan z rzutu wolnego uderzył futbolówkę, która odbiła się od poprzeczki, a następnie od Douglasa Luiza. Podopieczni trenera Eusebiego mieli jeszcze kilka szans na zmniejszenie strat do rywala, jednak w bramce Realu świetnie spisywał się Keylor Navas. Swoją znakomitą dyspozycją popisał się także Karim Benzema. Francuz w 27. minucie ruszył prawą flanką, wymienił podania z Danielem Carvajalem, stworzył sobie miejsce, po czym uderzył po długim słupku. Gorka Iraizoz nawet nie drgnął w tej sytuacji. Chwilę później akcję przeprowadził Marcelo ale tym razem golkiper Girony zaliczył udaną interwencję. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, wynik na 2:0 podwyższył strzelec pierwszego gola. Karim otrzymał podanie od Viníciusa i ponownie strzałem po długim słupku pokonał Iraizoza.

Po zmianie stron podopieczni Santiago Solariego kontrolowali sytuację na boisku. Katalończycy nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Keylora Navasa. Dopiero w 71. minucie dziury w obronie sprawiły, że Pedro Porro wyszedł sam na sam z bramkarzem i dał honorowe trafienie swojemu zespołowi. Zaledwie pięć minut później wynik spotkania na 1:3 ustalił płaskim strzałem z dystansu Marcos Llorente.

Real Madryt w dobrym stylu ograł w dwumeczu Gironę i awansował do półfinału rozgrywek Pucharu Króla. W najlepszej czwórce znajdują się już Valencia, Barcelona oraz Real Betis Sevilla.

Girona FC - Real Madryt 1:3 (0:2)
0:1 - Karim Benzema 27'
0:2 - Karim Benzema 43'
1:2 - Pedro Porro 71'
1:3 - Marcos Llorente 76'

Girona FC: Iraizoz, Porro, Ramalho, Bernardo, (46' Juanpe) Muniesa, Carnero, Granell, Douglas Luiz, (68' Pachón) Paik, (59' Valery) Stuani i Lozano.

Real Madryt: Navas, Carvajal, Varane, (63' Nacho) Ramos, Marcelo, Ceballos, Llorente, Kroos, Vázquez, (58' Asensio) Benzema i (67' Bale) Vinícius.

Źródło: realmadryt.net / Autor tekstu: Kamil Mielnikiewicz