13

Zapraszamy do kolejnego quizu. Tym razem pod lupę wzięliśmy Keylora Navasa. ROZWIĄŻ QUIZ

Zadanie wykonane: Real 3:0 Leganés

Puchar Króla la_estrella @09.01.2019 | Przeczytano 538 razy

Tym razem obyło się bez przykrej niespodzianki. Real pokonał w pucharowym starciu Leganés, notując tym samym pierwsze zwycięstwo w 2019 roku. Bramki dla Królewskich zdobyli Ramos, Vázquez i Vinícius.

Los Blancos od początku meczu przejęli inicjatywę, ale mecz przebiegał raczej w powolnym tempie. W pierwszej dobrej sytuacji znalazł się po kwadransie gry obsłużony świetnym podaniem od Vázquez Benzema, ale uderzył ponad bramką strzeżoną przez Cuéllar. W odpowiedzi formę Navasa postanowił sprawdzić Braithwaite - jego pierwszy strzał także minął bramkę, a przy kolejnym fantastyczną interwencją popisał się reprezentant Kostaryki.

Wiele wskazywało na to, że pierwsza odsłona zakończy się remisem. Na kilka minut przed zejściem do szatni w polu karnym Ogórków padł jednak Odriozola, a sędzie Manzano wskazał na wapno. Karnego niezwykle pewnie wykorzystał Ramos. Warto jednak odnotować, że arbiter miał powody, aby podyktować rzut karny dla Realu także kilkanaście minut wcześniej. Wtedy także w polu karnym upadł prawy obrońca Los Blancos, ale gwizdek sędziego milczał jak zaklęty.

Po zmianie storn Leganés miało problemy ze stworzeniem sobie sytuacji podbramkowych, Królewscy próbowali natomiast podwyższyć prowadzenie. Warto odnotować tutaj choćby dwie próby wychowanków zza pola karnego, zarówno jednak Reguilón jak i Valverde nie trafili w światło bramki, podobnie jak Vinícius, który dzięki kolejnej błyskotliwej akcji indywidualnej wdarł się w pole karne, jednak ostatni element – strzał na bramkę - okazał się dla niego najtrudniejszy.

Może dlatego kilkanaście minut później Brazylijczyk wybrał zespołowe rozegranie, notując przy tym asystę. Wszystko zaczęło się jednak od Benzemy – Francuz dorwał piłkę zagrywaną przez obrońcę przyjezdnych w kierunku bramkarza, podał do Viníciusa, a ten wyłożył ją Vázquezowi, który trafił do pustej bramki.

Vini doczekał się jednak także swojego trafienia, wykańczając wewnętrzną częścią stopy dobre dośrodkowanie Odriozoli. To było jego ostatnie zagranie w tym meczu. Tuż po bramce został zmieniony, a na murawie zastąpił go debiutujący w drużynie Realu Brahim Díaz. W końcówce przypomnieli o sobie Braithwaite i Navas, który obronił strzał piłkarza Leganés oraz Isco, ale jego strzał z dwudziestego metra także sparował bramkarz. Real pokonał więc ekipę Ogórków 3:0.