Zinédine Zidane - nowy trener jako piłkarz! ROZWIĄŻ QUIZ

Real Madryt finalistą Klubowych Mistrzostw Świata!

Doniesienia Mateusz.sz @19.12.2018 | Przeczytano 455 razy

Królewscy w spotkaniu półfinałowym pokonali Kashimę Antlers 3:1.

Zdecydowanym faworytem tego półfinału był oczywiście Real Madryt. Los Blancos przylecieli do Abu Dhabi z jednym, jasnym celem - po raz trzeci z rzędu zdobyć tytuł Klubowych Mistrzów Świata, a dzisiejsze spotkanie miało być pierwszym krokiem do tego osiągnięcia. W składzie drużyny z Madrytu pojawił się wreszcie Gareth Bale, co jak się później okazało, było fantastycznym wyborem dla Santiago Solariego.

Początek meczu zaczął się dla Królewskich naprawdę zaskakująco. Zespół z Japonii w pierwszych minutach przejął inicjatywę i stworzył sobie dwie naprawdę niezłe okazje - najpierw z lewej stronie boiska groźny strzał oddał Serginho, po którym piłkę na korner końcami placów sparował Thibaut Courtois. Po chwili z rogu piłkę w pole karne wrzucił Endo, a futbolówka lecąc wzdłuż linii bramkowej minęła wszystkich zawodników, opuszczając plac gry. Wystarczyło wtedy dołożył jedynie głowę o kilka centrymetrów, a Japończycy cieszyli by się prowadzeniem.

Po tej sytuacji gra nieco przysiadła, a przewaga się wyrównała i obie drużyny po równi stwarzały sobie sytuacje. Inicjatywę przejął Real, coraz śmielej wchodząc w pole karne przeciwnika, jednakże ani atak pozycyjny, ani długie piłki posyłane przez całe boisko nie przynosiły zmiany rezultatu. Pierwszy gol przyszedł tuż przed przerwą - w 44 minucie spotkania. Marcelo po sprytnej wymianie podań. Bale’m posłał piłkę między obrońców, Gareth ze stoickim spokojem posłał piłkę lewą nogą po ziemi w długi róg. Królewscy zeszli na przerwę prowadząc 1:0.

Druga połowa przyniosła nam zdecydowanie więcej emocji. Gra Realu uległa znacznej poprawie,. W 51 minucie po strzale Karina Benzemy piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Kashimy, ale już dwie minuty później bramkarz drużyny z Japonii był bezradny. Fatalny błąd obrońców Antlers wykorzystał Gareth Bale, który ominął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później było już 3:0. Po raz kolejny świetnym przeglądem pola wykazał się Marcelo znajdując Bale’a, a ten uderzył mocno, podwyższając wynik spotkania i zdobywając hattricka - nie licząc przerwy - w zaledwie 11 minut. Po tej bramce gra Kashimy znacznie przysiadła. Przez kolejne minuty zdecydowanie przeważał Real. Po godzinie gry z boiska zdjęty został Walijczyk. Nagrodzonego gromkimi brawami Garetha zmienił Asensio, który niestety z powodu urazu opuścił boisko zaledwie po 14 minutach. Na boisku w międzyczasie pojawił się tez również Isco. Próby Kashimy ziściły się w 78 minucie - Shoma Doi skierował piłkę do siatki,  co potwierdził VAR. Oba zespoły stworzyły jeszcze kilka okazji, ale nie zdołały zdobyć bramki, dzięki czemu Królewscy awansowali do wielkiego finału!

W sobotnim finale Klubowych Mistrzostw Świata Los Blancos zmierzą się z Al-Ain FC ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Gospodarz turnieju pokonał wczoraj po rzutach karnych zwycięzcę Copa Libertadores, River Plate.