Zapraszamy do rozwiązania Quizu o Marcelo, defensorze Realu Madryt. ROZWIĄŻ QUIZ

Męczarnia Królewskich: Huesca - Real 0:1

Mecze la_estrella @09.12.2018 | Przeczytano 223 razy

Źródło: laliga.es

Gra z ostatnią drużyną w ligowej tabeli miała narzucone pewne oczekiwania, dotyczące ilości strzelonych bramek. Większość nie wyobrażała sobie takiego przebiegu spotkania jak zaprezentowali nam podopieczni Santiago Solariego. Na Estadio El Alcoraz Real Madryt po bramce Garetha Bale'a pokonał Huescę 1:0.

Królewscy nie mogą pozwolić sobie na takie pojedynki, jeśli chcą utrzymywać pozycje w czołówce. Inny wynik w tym meczu byłby wielką kompromitacją. Już przed rozpoczęciem dzisiejszego starcia to Real Madryt był głównym faworytem. Rywal z Aragonii zapisał na swoim koncie dotychczas jedną wygraną, która miała miejsce na inaugurację obecnego sezonu. Czerwona latarnia pokonała wówczas przed własną publicznością Getafe 2:1.

Swoją wyższość zespół z Bernabéu musiał udowodnić na boisku. Udało się zdobyć komplet punktów, ale nie był to jedyny cel.

Przyjezdni bardzo dobrze rozpoczęli to staracie. Już w 8. minucie Gareth Bale po dośrodkowaniu Álvaro Odriozoli technicznym uderzeniem na dalszy słupek pokonał Aleksandara Jovanovicia. Wszystko wskazywało na to, że kolejne bramki to jedynie kwestia czasu. Tymczasem gospodarze nie opuścili głów w dół, a wręcz przeciwnie. W 17. minucie po zamieszaniu w polu karnym Ezequiel Ávila, stanął przed szansą zdobycia wyrównującego gola, jednak na baczności miał się Thibaut Courtois. Najbardziej wyróżniającym się graczem na boisku był Gareth Bale, który z jednej strony zdobył bramkę na wagę zwycięstwa, a z drugiej z całych sił próbował pomóc kolegom w podwyższeniu wyniku.

Huesca znakomicie rozpoczęła drugą część. Dwie minuty po wznowieniu gry powinno być 1:1. Gonzalo Melero po dośrodkowaniu z około trzech metrów uderzył futbolówkę głową, po czym ta poleciała obok słupka. Nieco pół godziny przed końcem meczu, szansy nie wykorzystał David Ferreiro. 30-letni pomocnik kopnął prawą nogą z lewego narożnika pola karnego, jednak Courtois był na posterunku. W 76. minucie Santiago Solari zdecydował się na zmianę. Miejsce Bale'a zajął Marco Asensio, jednak i ten nie potrafił odmienić losu Los Blancos. W końcówce klub z Madrytu został zepchnięty do defensywy i ze wszystkich sił bronił się przed stratą bramki. Ostatecznie w męczarniach Real Madryt odniósł zwycięstwo.

Po 15. rozegranych kolejkach Królewscy z 26 punktami zajmują czwartą pozycję. Już w środę na Santiago Bernabéu zespół Solariego zmierzy się z CSKA Moskwa w ramach meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Huesca SD - Real Madryt 0:1 (0:1)
0:1 - Gareth Bale 8'

SD Huesca: Jovanović, Miramón, Insua, Pulido, Etxeita, (76' Gürler) Ferreiro, Moi Gómez, (19' Melero) Aguilera, Rivera, (84' Longo) Chimy Ávila i Cucho.

Real Madryt: Courtois, Odriozola, Varane, Ramos, Carvajal, (66' Isco) Modrić, Llorente, (58' Valverde) Ceballos, Lucas Vázquez, (76' Asensio) Bale i Benzema.

Źródło: realmadryt.net / Kamil Mielnikiewicz