Zapraszamy do rozwiązania Quizu o Marcelo, defensorze Realu Madryt. ROZWIĄŻ QUIZ

CSKA Moskwa wygrywa przed meczem z Realem

Liga Mistrzów la_estrella @08.12.2018 | Przeczytano 57 razy

Źródło: Getty Images

Już w najbliższą środę na Santiago Bernabéu piłkarze Realu Madryt zagrają w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z CSKA Moskwa. Zespół prowadzony przez Wiktara Hanczarenke na pewno nie awansuje do 1/8 finału, jednak nadal istnieje szansa na grę w Lidze Europy.

Rosyjski rywal Królewskich w ostatnim spotkaniu przed przylotem do stolicy Hiszpanii pokonał przed własną publicznością Jenisej Krasnojarsk 2:1.

Spotkanie doskonale zaczęło się dla gospodarzy. Już cztery minuty po pierwszym gwizdku piłkę za linię bramkową posłał Gieorgij Szczennikow. Wynik na 2:0 w 15. minucie podwyższył Nikola Vlašić, który był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Druga część pojedynku nie była już tak dobra. Moskwianie znacznie zwolnili tempo na co, dowodem była odpowiedź przyjezdnych z Krasnojarska, którzy w 54. minucie za sprawą byłego gracza GKS-u Bełchatów Pawieła Komołowa zdobyli bramkę na 2:1. Chwilę później Jenisej mógł doprowadzić do remisu, jednakże rzutu karnego nie wykorzystał Valerii Kichin, który uderzył prosto w słupek.

Spotkaniem z Jenisej Krasnojarsk CSKA Moskwa zakończyła pierwszą część sezonu w lidze rosyjskiej. Zespół z WEB Arena zanotował na swoim koncie osiem zwycięstw, sześć remisów oraz trzy porażki i zimową przerwę spędzi na trzecim miejscu w tabeli.

CSKA Moskwa - Jenisej Krasnojarsk 2:1 (2:0)
1:0 - Gieorgij Szczennikow 4'
2:0 - Nikola Vlašić 15'
2:1 - Pawieł Komołow 54'

CSKA Moskwa: Akinfeev, Magnússon, Nababkin, (55' Bijol) Becão, Schennikov, Fernandes, Vlašić, Bistrovic, Chalov, (45' Kuchaev) Zhamaletdinov i (77' Hernández) Sigurdsson.