13

QUIZ

Zinédine Zidane - nowy trener jako piłkarz! ROZWIĄŻ QUIZ

VAR w Lidze Mistrzów już w tym sezonie!

Liga Mistrzów la_estrella @03.12.2018 | Przeczytano 79 razy

VAR w Lidze Mistrzów już w tym sezonie!
Źródło: TheTimes

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował na spotkaniu w Dublinie, że Video Assistant Referee (VAR) zostatnie wprowadzony już w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów, począwszy od fazy pucharowej, która wystartuje w lutym.

Decyzja o szybszej implementacji systemu VAR została podjęta dzisiaj. Pierwotnie VAR miał zostać wprowadzony do Champions League wraz ze starciem kolejnej edycji tych elitarnych rozgrywek. Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował się jednak na zmianę wcześniejszej strategii ze względu na rosnącą presję, wywołaną z powodu niezadowolenia w wielu decyzji arbitrów na przestrzeni wciąż trwającej fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Prezydent UEFA, Alexander Ceferin, był krytyczny względem systemu VAR kiedy zaczęto stosować go podczas finałów mistrzostw świata. Po samym turnieju zmienił jednak swoje zdanie. Letnie "sukcesy" technologii VAR i rekomendacje płynące z Hiszpanii, Niemiec i Włoch, gdzie system ten stosowany jest w rozgrywkach ligowych, sprawiły, że przychylnym okiem spojrzały na niego także władze UEFA.


Źródło: AS

Komentarze - bądź pierwszy, skomentuj! Obserwuj Dodaj opinię