Zapraszamy do pierwszej części quizu o skrzydłowym reprezentacji Portugalii i Realu Madryt,... ROZWIĄŻ QUIZ

Armia Solariego

Kadra Mateusz.sz @30.11.2018 | Przeczytano 412 razy

Argentyńczyk po przybyciu do Madrytu wykorzystał do gry aż 24 zawodników.

Wielką siłą Zinedine'a Zidane'a był fakt, że posiadał on bardzo szeroki skład bardzo dobrych zawodników, którymi bez problemu mógł rotować, kiedy sytuacja tego wymagała. Sytuacja powoli zaczyna podobnie wyglądać także teraz, jako, że Solari również ma do dyspozycji szeroką gamę graczy, z którym bardzo chętnie korzysta. Przyjrzyjmy się więc statystykom i zobaczmy z czyich usług zdążył już skorzystać Argentyńczyk przez miesiąc swojej przygody z pierwszym zespołem.

Bramkarze

Na pierwszy ogień niech pójdą bramkarze. Tutaj wielkich sensacji nie ma. Jak już pisaliśmy w artykule na temat Keylora Navasa, Solari stawia głównie na Thibaut Courtois'a. Za kadencji Santiago rozegrał on aż 450 minut na 540 możliwych. Oprócz niego trener postawił zaledwie raz na wspomnianego Keylora Navasa, w wygranym 4:0 spotkaniu Copa Del Rey z Melillą. Statystyki Belga? 2 czyste konta, 5 bramek straconych w pięciu spotkaniach. Solari ani razu nie skorzystał z usług Casilli ani Zidane'a, Kiko miał jednak okazje usiąść na ławce w dwóch ostatnich spotkaniach pod nieobecność Navasa.

Obrońcy

Jeśli chodzi o linię defensywną mamy tutaj spory wachlarz wyboru. Zaczynając od lewej - Marcelo. Brazylijczyk wrócił po kontuzji i rozegrał dwukrotnie pełne 90 minut w starciach z Eibar oraz Romą. Podczas urazu, jego zmiennikiem był kontuzjowany obecnie Sergio Reguilon, który spisywał się naprawdę dobrze. Wystąpił on w meczach z Melillą, Valladolid oraz Pilznem w pełnym wymiarze 90 minut oraz zaliczył 44 minuty w starciu z Celtą Vigo, opuszczając boisko z urazem.

Środek defensywy? Sergio Ramos. Hiszpan wystąpił we wszystkich spotkaniach pod wodzą Argentyńczyka, rozgrywając 463 minuty, co oznacza, że był najbardziej eksploatowanym graczem w tym miesiącu. Dołożył do tego również dwa gole, jeden w starciu z Valladolid oraz drugi w meczu z Celtą. Jego partnerem był z reguły powracający po kontuzji Raphael Varane, który jednak nie spisuje się najlepiej w ostatnim czasie. Francuz pod wodzą Solariego rozegrał 180 minut (mecz z Eibar oraz z Romą). Pod nieobecność mistrza świata, na środku obrony mieliśmy Javiera Sancheza, który zaliczył 90 minut z Melillą, 32 z Pilznem oraz 46 z Celtą. Ostatnie dwa pojedynki spędził na ławce. Oprócz młodego Sancheza dostępu do bramki Królewskich bronił również Nacho - 45 minut z Melillą, 90 z Valladolid, 90 z Pilznem, 70 z Celtą - podczas meczu w Vigo doznał urazu, który wykluczył go najprawdopodobniej aż do stycznia.

Przechodząc na prawą stronę obrony, kluczową rolę odegrał Alvaro Odriozola. Pod wodzą Argentyńskiego trenera Alvaro dojrzał, spisując się świetnie w ostatnich meczach. W starciu z Eibar doznał jednak urazu i zastąpiony został przez wracającego z rehabilitacji Carvajala. Odriozola rozegrał aż 413 minut, zdobywając gola z Melillą. Dani Carvajal z kolei nie miał zbyt wielu okazji, żeby się wykazać. Zaliczył on 37 minut w meczu z Eibar, oraz pełne 90 minut w potyczce z Romą, dzięki której Królewscy awansowali do fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA.

Pomocnicy

Zacznijmy od naszego najlepszego pomocnika - Luki Modricia. Wicemistrz świata miał okazję w poprzednim miesiącu pojawić się w 4 meczach Królewskich - rozegrał on 90 minut z Celtą, 90 z Valladolid, 62 z Eibar oraz 79 minut z Romą. Mecz z Pilznem spędził na ławce. Kolejny znakomity pomocnik, Toni Kroos wystąpił w 5 spotkaniach Los Blancos  - ominęło go tylko pucharowe spotkanie z Melillą. Toni może pochwalić się także bramką zdobytą w starciu z Pilznem. Brazylijczyk Casemiro nie miał zbyt wiele okazji, aby zabłysnąć - kontuzja w 18 minucie spotkania z Celtą spowodowała, że pomocnik rozegrał zaledwie 163 minuty w zeszłym miesiącu. Może jednak pochwalić się golem zdobytym w starciu z Pilznem. Kolejnym zawodnikiem, któremu weźmiemy pod lupę jest Dani Ceballos. Zaliczył on 90 minut z Eibar, 90 z Melillą, 90 z Pilznem oraz 72 minuty w meczu z Celtą, dokładając przy tym bramkę. Solari korzysta również z usług Fede Valverde - Urugwajczyk dostaje jednak szansę wchodząc z ławki - 45 minut w Pucharze Króla oraz 11 minut w Lidze Mistrzów. Mało spotkań rozgrywają Isco oraz Marco Asensio - ten pierwszy spędził spotkanie z Romą na trybunach, a drugi wchodzi raczej z ławki. Nie trzeba przypominać chyba o świetnym spotkaniu Marcosa Llorente we wtorek, który pod wodzą Solariego rozegrał 180 minut.

Napastnicy

Podstawowym puzzlem w układance Solariego jest Karim Benzema - Francuz brał udział w każdym spotkaniu pod wodzą nowego trenera. Rozegrał on 448 minut w tym miesiącu, zdobywając 4 gole. Jest tym samym 3 najbardziej eksploatowanym zawodnikiem w zeszłym miesiącu. Oprócz niego, najwięcej minut otrzymują Lucas (380), Gareth Bale (333). Poza tym w ataku Królewskich dane nam było zobaczyć również Viniciusa, który zaliczył pod wodzą Argentyńczyka 134 minuty, a także Mariano, który wrócił na spotkanie z Romą, grając przez 14 minut. W meczu z Melillą pojawił się ponadto Cristo Gonzalez - w ciągu 8 minut, które spędził na placu gry zdobył nawet bramkę.

Podsumowując, Santiago Solari przez miesiąc który spędził w Madrycie wykorzystał naprawdę sporą liczbę piłkarzy - 2 bramkarzy, 8 obrońców, 8 obrońców oraz 6 napastników. Wielu z nich dostało swoją szansę pod nieobecność kontuzjowanego kolegi, ale w tym samym momencie pokazali, że naprawdę można na nich polegać.