13

Fernando Hierro - były hiszpański piłkarz Realu Madryt, legenda tego klubu, występujący na pozycji... ROZWIĄŻ QUIZ

Vinicius: "To jest mój styl!"

Doniesienia Mateusz.sz @01.11.2018 | Przeczytano 444 razy

Real Madryt wczorajszego dnia pokonał Melillę 4:0 w pierwszym spotkaniu 1/16 pucharu Króla, a wkład młodego Brazylijczyka w końcowe zwycięstwo był ogromny.

Osiemnastolatek rozpoczął spotkanie od pierwszej minuty, stwarzając wiele akcji dla swoich partnerów. Zaliczył tym samym dwie asysty - najpierw przy bramce Asensio tuż przed przerwą, a następnie obsługując podaniem Alvaro Odriozolę pod koniec spotkania. Sam również był bliski zdobycia gola, ale piłka po jego strzale obiła aluminium.

"To jest mój styl, aby obrać sobie cel i być skutecznym, żeby znaleźć drogę do bramkę przeciwnika" - powiedział po spotkaniu Vinicius w rozmowie z reporterem brazylijskich mediów. "Jestem szczęśliwy, że mogłem zagrać i pomóc Realowi wygrać ten mecz. To był dla mnie bardzo ważny mecz i moment, który na zawsze zapisze się w mojej karierze" - dodał.

"Chciałbym podziękować wszystkim w klubie, którzy pomogli mi poczuć się tutaj komfortowo, co bardzo pomogło mi w aklimatyzacji" - zakończył Vinicius, który po raz pierwszy rozegrał pełne spotkanie w drużynie Królewskich.

Kolejne wyzwanie przed młodym Brazylijczykiem być może już w sobotę, a Real Madryt podejmie u siebię Real Valladolid. Po tym świetnym występie bardzo możliwe jest, że trener Santiago Solari po raz kolejny skorzysta z usług Viniciusa.

Źródło: Marca.com