13

Zapraszamy do rozwiązania Quizu o były zawodniku Królewskich i reprezentacji Hiszpanii. ROZWIĄŻ QUIZ

Wtorek z reprezentacją

Reprezentacje Mateusz.sz @16.10.2018 | Przeczytano 416 razy

Przedostatniego dnia reprezentacyjnej przerwy odbędą się aż 4 spotkania,  w których będziemy mieli okazję zobaczyć graczy Królewskich. Szansę na pojawienie się na placu gry będą mieli Jesus Vallejo, Raphael Varane, Toni Kroos, Casemiro oraz Thibaut Courtois.

Jako pierwszy na murawie stadionu w Reykjaviku ma szansę pojawić się nasz młody obrońca Jesus Vallejo. Reprezentacja Hiszpanii, pewna już awansu na młodzieżowe mistrzostwa Europy do lat 21 o godzinie 18:45 podejmie znajdujących się na 4 miejscu w tabeli Islandczyków. Miejsca w tabeli obu ekip nie ulegną już zmianie, dlatego obaj trenerzy będą mieli okazję do rotowania składem, co stwarza szansę na występ dla Jesusa Vallejo, który całe czwartkowe starcie z Albanią, które przesądziło o awansie La Furia Roja do finałów mistrzostw spędził na ławce rezerwowych.

O 19:45 na boisko wyruszy Casemiro, a reprezentacja Brazylii zmierzy się ze swoim odwiecznym południowoamerykańskim rywalem, Argentyną w starciu towarzyskim w saudyjskiej Dżuddzie. W ostatnim pojedynku obu drużyn, które również było spotkanie towarzyskie Argentyńczycy po bramce Mercado wygrali 1:0. Jeśli chodzi o niedawne starcia, Brazylijczycy pokonali również w Dżuddzie Arabię Saudyjską 2:0 (przy czym Casemiro spędził na boisku 66 minut i został zmieniony przez Walace'a), a grający w całkowicie zmienionym i przebudowanym składzie bez swojej największej narodowej gwiazdy Leo Messiego pokonali 4:0 reprezentację Iraku. Patrząc na pryzmat lipcowego mundialu, obie ekipy będą miały pierwszy od tamtego czasu zmierzyć się z mocniejszym rywalem i pokazać, że futbol w ch kraju wraca na właściwe tory.

Następnie o 20:45 na własnym terenie w Brukseli Belgowie podejmą Holendrów w ramach meczu towarzyskiego. W zespole Belgii szansę na występ ma oczywiście Thibaut Courtois, aczkolwiek po 90 minutach rozegranych ze Szwajcarią (Belgowie wygrali 2:1) selekcjoner reprezentacji Belgii Roberto Martinez może zdecydować się na wystawienie któregoś z rezerwowych golkiperów. Belgowie mimo, że są faworytami tego spotkania mogą mieć naprawdę trudne zadanie, ponieważ naprzeciwko nich stają Holendrzy, świeżo po niezwykle podbudowującej wygranej w Lidze Narodów UEFA z mistrzami świata z 2014 roku, Niemcami.

Zdecydowanie największy hitem tego wieczoru będzie jednak spotkanie Francuzów z Niemcami. Aktualni mistrzowie świata są co ciekawe zdecydowanymi faworytami tego meczu, pomimo faktu, że w czwartek byli bardzo blisko doznania porażki przeciwko będącej ostatnio w słabszej formie reprezentacji Islandii. Ostatecznie Tricolores zdołali w samej końcówce doprowadzić do remisu, pomimo, że sensacja była bardzo blisko, a Wikingowie obie bramki stracili na własne życzenie. Varane rozegrał wtedy 45 minut, lecz nie zawinił przy żadnej z bramek. Dzisiejszy rywal Francuzów, Niemcy z pewnością będą chcieli się podnieść po sobotnim blamażu z reprezentacją Holandii 0:3. Będzie to też kolejna okazja na występ dla Toniego Kroosa. W poprzednim spotkaniu obu ekip również w ramach Ligi Narodów UEFA padł bezbramkowy remis, a zarówno Kroos jak i Varane rozegrali wtedy pełne 90 minut. Wydaję się, że podobna sytuacja może mieć miejsce również dzisiaj, ponieważ obaj selekcjonerzy muszą rzucić wszystko co mają i wyrwać rywalowi punkty. Warto nadmienić, że w przypadku zwycięstwa Francuzi będą już jedną nogą w Final Four, a o awansie decydować będzie wtedy ich spotkanie z Holandią w ostatniej kolejce. Niemcy z kolei jeśli dzisiaj stracą 3 punkty, stracą szansę na awans do Final Four!