12

Quiz w roli głównej z Robertem Carlosem ROZWIĄŻ QUIZ

Królewscy w reprezentacjach - piątkowe podsumowanie

la_estrella @13.10.2018 | Przeczytano 340 razy

Kolejny dzień przerwy reprezentacyjnej za nami. Najwyższy więc czas na podsumowanie występów Królewskich, którzy bronili honoru swojej ojczyzny zarówno w meczach towarzyskich, jak i spotkaniach Ligi Narodów.

Meksyk 3:2 Kostaryka     Keylor Navas

Najwcześniej, bo jeszcze w nocy czasu polskiego, na murawie pojawił się Keylor Navas, który bronił dostępu do bramki Kostaryki przed atakującymi Meksykanami. Kilka dobrych interwencji i solidny występ golkipera Realu to zbyt mało, by Los Ticos zdołali zachować czyste konto i wyszarpać choćby remis. Mimo dwukrotnie obejmowanego prowadzenia Kostaryka poległa ostatecznie 2:3.

Korea Południowa 2:1 Urugwaj     Federico Valverde

Wczesnym popołudniem szansę na występ, przynajmniej w teorii, miał Federico Valverde, który w potyczce z Koreą pełnił wyłącznie rolę rezerwowego. To ekipa z Azji otworzyła wynik spotkania - Heung-Min Son nie wykorzystał wprawdzie rzutu karnego, ale do futbolówki odbitej przez Muslerę dopadł Ui-Jo Hwang i umieścił ją w siatce. Wyrównanie dał ekipie Celestes Matias Vecino, ale ostatnie słowo należało do Korei, a dokładniej do Woo-Younga Junga, który ustalił wynik spotkania.

Arabia Saudyjska 0:2 Brazylia     Casemiro

W nieco lepszym nastroju był wczoraj inny zawodnik Realu Madryt rodem z Ameryki Południowej. Brazylia z Casemiro w składzie pokonała w sparingu Arabię Saudyjską 2:0. Pomocnik Los Blancos spędził na murawie 66 minut, nie mając wiele okazji do wykazania się w grze defensywnej i rzadko podłączając się do akcji ofensywnych. Bramki dla Canarinhos strzelali Garbiel Jesus oraz Alex Sandro. Przy obu asystował łączony wciąż z Realem gwiazdor PSG - Neymar.

Belgia 2:1 Szwajcaria     Courtois

Belgowie zainkasowali kolejny komplet punktów w Lidze Narodów, pokonując na własnym terenie Szwajcarów 2:1. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Mateu Lahoza Thibaut Courtois zaprezentował swoim rodakom Złotą Rękawicę, którą otrzymał za tytuł najlepszego bramkarza podczas rosyjskiego mundialu. Obie bramki dla brązowych medalistów tegorocznych mistrzostw świata zdobył Lukaku. Honorowym trafieniem dla Helwetów popisał się Gavranović. Courtois skapitulował po 385 minutach bez straty gola w barwach Czerwonych Diabłów, jednak trudno tutaj upatrywać jego błędu i winy.

Chorwacja 0:0 Anglia     Modrić

Bez kibiców i bez bramek - tak w skrócie opisać można spotkanie Chorwacji i Anglii, rozegrane przy pustych trybunach. Żadna ze stron nie zdołała przeważyć szali zwycięstwa na swoją korzyść, choć najbliżsi tego byli Synowie Albionu - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kane uderzył w poprzeczkę, a Rashford nie zamienił na gola żadnej z dwóch stuprocentowych okazji. Pełny mecz rozegrał Luka Modrić, który ponownie dzielił i rządził w chorwackiej drugiej linii. 73 minuty zaliczył za to Kovacić, który w letnim okienku transferowym został wypożyczony do Chelsea.

Tagi: Anglia, Brazylia, Chorwacja, liga, Madryt, Narodów, Real, Reprezentacja