Zapraszamy do pierwszej części quizu o skrzydłowym reprezentacji Portugalii i Realu Madryt,... ROZWIĄŻ QUIZ

Czerwony alert dla Ramosa

Kadra Cezary Kawecki @20.12.2017 | Przeczytano 1092 razy

Źródło: marca.com

Kapitan Królewskich w sobotnim El Clasico będzie musiał uważać, aby nie kontynuować niechlubnej dla siebie statystyki.

Czerwony alert dla Sergio Ramosa. Kapitan Królewskich w najbliższą sobotę w El Clasico będzie musiał uważać, ponieważ będzie to mecz, w trakcie którego był wyrzucany z boiska więcej, niż jeden raz. W ostatnich dziewięciu spotkaniach z FC Barceloną, środkowy obrońca Realu aż trzykrotnie musiał przedwcześnie opuszczać murawę.

W obu meczach tegorocznego Superpucharu Hiszpanii Ramosowi się upiekło, ale nie idąc zbyt daleko wstecz - w ubiegłym sezonie kapitan otrzymał czerwoną kartkę w 77. minucie spotkania na Santiago Bernabeu, wygranego przez Barcę 3:2 dzięki bramce Messiego w doliczonym czasie gry. Kilka miesięcy wcześniej Hiszpan był z kolei bohaterem Królewskich, wyrównując na 1:1 w 90. minucie.

W sezonie 2015/16 Ramos również został wyrzucony z boiska, tym razem na Camp Nou. Real wygrał tamto spotkanie 2:1, ale kapitan po dwóch żółtych kartkach musiał opuścić murawę w 83. minucie.

Jeszcze wcześniej taka sytuacja miała miejsce w kampanii 2013/14. W pamiętnym, lecz przegranym starciu 3:4 na Santiago Bernabeu, Ramos został wyrzucony w 64. minucie.

Tagi: czerwona kartka, El Clásico, fc barcelona, Real Madryt, Sergio Ramos