Zinédine Zidane - nowy trener jako piłkarz! ROZWIĄŻ QUIZ

37 strzałów i pięć goli Benzemy

Kadra Cezary Kawecki @15.12.2017 | Przeczytano 518 razy

Źródło: as.com

Napastnik Realu Madryt, który od początku sezonu nie błyszczy skutecznością, potrzebuje nieco ponad siedmiu strzałów, aby znaleźć drogę do bramki rywala.

Karim Benzema w ostatnim meczu Królewskich w półfinale KMŚ przeciwko Al-Jazirze miał wiele okazji bramkowych, ale żadna z nich nie zakończyła się golem. Francuz kilkukrotnie miał pecha, trafiając w słupek, a ponadto w wybitnej dyspozycji był bramkarz gospodarzy, Ali Khaseif. W sumie w tym sezonie 29-latek strzelił pięć goli, oddając w tym czasie aż 37 strzałów.

Najwięcej uderzeń, po których piłka nie wpadła do bramki, Benzema oddał w starciach z Valencią i właśnie Al-Jazirą (7). W meczu z drużyną Marcelino Real nie zdołał zgarnąć kompletu punktów, remisując na Bernabeu 2:2, zaś przed kilkoma dniami skórę Królewskim uratował Gareth Bale, który trafił na 2:1 zaraz po zastąpieniu na placu gry Francuza.

W sumie w obecnej kampanii Benzema rozegrał 18 meczów (1343 minuty), a jego bilans pięciu trafień i trzech asyst nie może robić wrażenia. Napastnik trafia do siatki rywali średnio do 268 minut, zaś przyczynia się do strzelenia gola do 167 minut. Jak na zawodnika formacji ofensywnej w takim klubie, jak Real Madryt, jego liczby są - co tu dużo mówić - słabe.

Pomimo tego, Zinedine Zidane cały czas broni swojego rodaka i chwali go za grę, uznając, że zadaniem Benzemy jest nie tylko strzelanie bramek. Kolejną okazję do poprawy swojej skuteczności 29-latek będzie miał już jutro, kiedy Los Blancos zagrają o Klubowe Mistrzostwo Świata z brazylijskim Gremio Porto Alegre.