13

Real Madryt zagra z Vfl Wolfsburgiem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Co wiesz o niemieckiej drużynie?... ROZWIĄŻ QUIZ

Trofeo Santiago Bernabéu zostaje w domu! [WIDEO]

Mecze Cezary Kawecki @24.08.2017 | Przeczytano 1160 razy

Źródło: twitter.com

Real Madryt dziś w nocy pokonał Fiorentinę 2:1 i po raz 12. z rzędu wywalczył coroczne trofeum upamiętniające byłego długoletniego prezydenta Królewskich.

Zinedine Zidane dał szansę na grę kilku zawodników, którzy na co dzień mogą mieć problemy z regularną grą w wyjściowym składzie. Od pierwszych minut spotkanie rozpoczęli między innymi Achraf Hakimi, Theo Hernandez, Marcos Llorente, Dani Ceballos czy Borja Mayoral. Od początku grał także Cristiano Ronaldo, który wciąż pozostaje zawieszony na trzy kolejne ligowe mecze.

Jaki pierwsi drogę do siatki znaleźli goście - już w czwartej minucie po asyście Gila Diasa, Kiko Casillę pokonał Jordan Veretout. Królewscy odpowiedzieli bardzo szybko, bowiem już w siódmej minucie po asyście Cristiano Ronaldo gola strzelił Borja Mayoral. W 33. minucie Portugalczyk sam wpisał się na listę strzelców, popisując się pięknym, bliźniaczo podobnym strzałem do tego z niedawnego El Clasico w Superpucharze Hiszpanii.

W drugiej części meczu obaj trenerzy dokonali wielu zmian w składach, co poskutkowało mniejszym tempem gry. Co prawda obie strony miały po kilka dogodnych okazji, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Królewskich 2:1.

Real Madryt (Esp) Real Madryt 2:1 (2:1) Fiorentina Fiorentina (Ita)

0:1 Veretout 4'
1:1 Mayoral 7'
2:1 Ronaldo 33'

Skład RealuCasilla (46' Luca Zidane); Achraf, Ramos (46' Tejero), Nacho (46' Manu Hernando), Theo; Llorente (72' Casemiro), Ceballos (72' Kroos), Lucas (72' Bale), Asensio (62' Isco); Cristiano, Mayoral (72' Óscar).

Źródło: Własne

Tagi: Borja Mayoral, Cristiano Ronaldo, Fiorentina, Mecz, Real Madryt, relacja, Trofeo Bernabeu