13

Real Madryt zagra z Vfl Wolfsburgiem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Co wiesz o niemieckiej drużynie?... ROZWIĄŻ QUIZ

SSC NAPOLI - REAL MADRYT

07.03.2017, godzina 20:45 miejsce: Stadio San Paolo, sędzia spotkania: Cuneyt Cakir, widzów: 57622

SSC Napoli 1:3

1:0
Real Madryt

Wezuwiusz nie eksplodował! Królewscy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Relacje Darszt93 @07.03.2017 | Przeczytano 3020 razy

Real Madryt pokonuje SSC Napoli 1-3 na Stadio San Paolo i melduje się w ćwierćfinale. Emocji na pewno nie zabrakło, a sama gra Królewskich pozostawiała wiele do życzenia.

Choć w Neapolu termometry wskazywały na początku meczu zaledwie 9 stopni Celsjusza, to temperatura na Stadio San Paolo była o wiele, wiele wyższa. Zgodnie z zapowiedziami, obiekt Azzurrich wypełnił się po brzegi, a kibice zaczęli zbierać się na trybunach już o godzinie 15:00.

Przed meczem obaj szkoleniowcy zapowiadali ofensywną, pełną intensywności grę od pierwszej minuty. To potwierdził początek spotkania, w którym gospodarze rzucili się na Królewskich z ogromnym impetem. Kilka razy zagościli w polu karnym Blancos i zdecydowanie byli stroną dominującą - długo utrzymywali się przy piłce i wymieniali sporo podań na połowie gości, a podopieczni Zidane'a, przyczajeni, konsekwentnie czekali na swoją okazję do kontry.

W 18. minucie ładne, otwierające podanie posłał Casemiro do Bale'a. Walijczyk wygrał pojedynek biegowy z defensorem Napoli, ściął akcję do środka, ale oddał zbyt słaby strzał, by zaskoczyć doświadczonego Pepe Reinę. Odpowiedź Partenopei nadeszła w 24. minucie. Ładnie rozegrana akcja zakończyła się prostopadłym podaniem Hamsika do Mertensa, a Belg wpadł w pole karne Królewskich i precyzyjnie umieścił piłkę w siatce, strzałem w długi róg Keylora Navasa.

Kilka chwil później Benzema fantastycznie dograł do Cristiano, który wyszedł sam na sam z golkiperem gospodarzy. Portugalczyk minął Reinę, ale z ostrego kąta trafił zaledwie w słupek. W 37. minucie do dobrej piłki w polu karnym Królewskich znowu doszedł Mertens i płaskim uderzeniem z pół obrotu również "obił" słupek Keylora Navasa.

Po chwili fantastycznie podanie od Mertensa otrzymał Hamsik. Na szczęście dla Realu możliwości szybkościowe Słowaka są ograniczone i Sergio Ramos nie miał problemu z dogonieniem go. W konsekwencji, pomocnik oddał bardzo niecelny strzał z dystansu.

Do końca pierwszej połowy nic się już nie zmieniło, a podopieczni Zidane'a zdecydowanie muszą wykorzystać kwadrans przerwy, aby wrócić do gry w drugiej części.

Po zmianie stron Real starał się szybko złapać kontakt z rywalem. Ładne uderzenie oddał z okolicy szesnastego metra Benzema, ale piłka minimalnie minęła słupek Reiny. W 51. minucie Toni Kroos dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył... SERGIO RAMOS. Kapitan Królewskich doskonale strącił piłkę w kierunku długiego słupka Napoli i pokonał bezradnego golkipera gospodarzy.

Dokładnie pięć minut później, Niemiec ponownie dorzucił futbolówkę z narożnika. Znowu w 16-stce Włochów najlepszy był Ramos i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

Dwa ciosy wyprowadzone przez kapitana zdecydowanie podcięły skrzydła Napoli, ale mimo to, Azzurri nadal szukali sposobów na wyrównanie. Zwolnić mogli również goście, którzy ze spokojem przejmowali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami - dłużej utrzymywali się przy futbolówce i starali się raz za razem dobić Włochów. Sporo ożywienia wprowadził Lucas Vazquez, który pojawił się na placu gry w miejsce Garetha Bale'a. Hiszpan nie bał się wchodzenia w drybling i skutecznie wspierał Carvajala na prawej flance. Zmiany miały miejsce również w ekipie gospodarzy. Na boisko weszli Rog, Milik i Zieliński.

Królewscy wraz z upływem minut co raz bardziej dominowali. Na niespełna 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Dani Carvajal kapitalnie wpadł w pole karne rywali, minął zwodami dwóch defensorów Napoli, ale jego uderzenie z bliskiej odległości poszybowało wysoko w trybuny. W doliczonym czasie gry, Marcelo prostopadle podał do Cristiano w pole karne, Portugalczyk uderzył lewą nogą wprost w Pepe Reinę, który wypluł piłkę przed siebie. Bezpańską futbolówkę dopadł Morata i pewnym strzałem ustalił wynik meczu.

Napoli postraszyło zespół Zinedine'a Zidane'a. Włosi zagrali świetną pierwszą połowę i gdyby mieli odrobinę szczęścia i garść więcej doświadczenia, to byliby w stanie wyrzucić Real za burtę. Widać było, że Królewscy dobrze wykorzystali 15 minut przerwy i z zupełnie innymi głowami wyszli na drugą część starcia, w której pokazali swoją wyższość. Nie był to niesamowity mecz w wykonaniu Los Blancos, ale najważniejsze jest to, że udało im się awansować do następnej fazy rozgrywek i zrealizować podstawowy cel dwumeczu.

SSC Napoli - Real Madryt 1:3 (2-6)

1-0 Mertens 24' (asysta: Hamsik)
1-1 Ramos 51' (asysta: Kroos)
1-2 Ramos 57' (asysta: Kroos)
1-3 Morata 90'+1

Źródło: Własne

Tagi: Bale, benzema, Kroos, Liga Mistrzów, Modrić, Napoli, Real Madryt, Ronaldo, Zidane