13

Zapraszamy do rozwiązania Quizu o były zawodniku Królewskich i reprezentacji Hiszpanii. ROZWIĄŻ QUIZ

Podsumowanie 3. kolejki Primera Division

La Liga aYot.M @13.09.2016 | Przeczytano 489 razy

Źródło: marca.com

Wedle życzeń kibiców, działo się bardzo wiele. W niektórych meczach decydujące gole padały w doliczonym czasie gry. Emocji - jak co kolejkę - nie brakowało. Zmienił się lider tabeli (zarówno La Ligi, jak i Ligi Typerów), Atletico zdobyło pierwszy komplet punktów, a także mieliśmy sensację!

Tradycyjnie na początku klasyfikacja najlepszych typerów:

Real Sociedad – Espanyol 1:1

Goście oddali jeden celny strzał i to wystarczyło do zdobycia cennego punktu. Pablo Piatti uderzył w róg bramki z okolicy 16 metra, a bramkarz nie miał żadnych szans. Wyrównał Willian Jose po strzale głową. W końcówce spotkania Javi Fuego dostał 2 żółte kartki w zaledwie 4 minuty.

Celta Vigo – Atletico Madryt 0:4

Rojiblancos po kiepskim początku sezonu, musieli zdobyć komplet punktów, aby nie odskoczyć od czołówki już na początku. Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiego wyniku. Diego Simeone musiał zmotywować swoich podopiecznych w szatni. Przy golu otwierającym worek z bramkami popisał się Antoine Griezmann, który dośrodkował do Koke, a ten pokonał bramkarza Celty. Francuz dołożył 2 bramki głową po dośrodkowaniach. Wynik ustalił Angel Correa. Wszystkie gole padły po akcjach prawą flanką.

Real Madryt – Osasuna 5:2

PEŁNA RELACJA

Sevilla – Las Palmas 2:1

W drugim kwadransie gry trafienie dla Las Palmas zaliczył Tana, który huknął zza pola karnego. Bardzo długo zapowiadało się na sensację. Dopiero w 89. minucie sędzia podyktował „jedenastkę” po faulu na Vitolo. Zawodnik gości, Bigas, za swój faul dostał drugą żółtą kartkę i goście kończyli w 10. Rzut karny na gola zamienił Pablo Sarabia. Zawodnicy Sampaoliego nie tracili wiary w zwycięstwo do samego końca. W ostatniej minucie czasu doliczonego, do siatki trafił 20-letni Carlos Fernandez.

Malaga – Villareal 0:2

„Żółta Łódź Podwodna” sprawę załatwiła jeszcze w 1. połowie. W 33 minucie do niestrzeżonej bramki strzelił Jaume Costa. Goście mieli również rzut karny, który nie wykorzystali. Bruno strzelił po ziemi, w swój prawy róg, jednak Kameni go wyczuł. Na 0:2 strzelił Sansone, choć wyrok wykonał na raty. Villareal wykreował dużo więcej okazji i zasłużenie wygrał.

Barcelona – Alaves 1:2

Niespodziewanie zaczęło się od gola dla gości. Deyverson wyprzedził Mascherano i nie zastanawiając się uderzył w światło bramki. Pierwsza połowa zakończyła się 0:1. Katalończycy straty odrobili już na początku drugiej części spotkania. Neymar wykonał rzut rożny, a gola strzelił Mathieu strzałem z główki. Wynik meczu ustalił – sensacyjnie – Ibai Gomez. Wykorzystał błąd Javiera Mascherano, który nieczysto trafił w piłkę i nie oddalił zagrożenia. Gospodarze sensacyjnie przegrywają.

Gijon – CD Leganes 2:1

Za sprawą Duje Copa, Sporting zgarnął komplet punktów i w całości wypełnił założenia, jakie nałożył na swoich piłkarzy Abelardo. Cases wykorzystał błąd obrońcy beniaminka, który zagubił się w polu karnym. Na 2:0 dołożył wspomniany Cop, który pewnie wykorzystał „11”. Honorowe trafienie dla Leganes zaliczył Rico.

Valencia – Betis 2:3

Koszmarna passa Valencii trwa. Nie bez dramatyzmu odbył się mecz na Estadio Mestalla. W 38. minucie napastnik Betisu, Ruben Castro, otworzył wynik spotkania. Enzo Perez grający w barwach Nietoperzy otrzymał już na początku drugiej połowy czerwoną kartkę za faul. Valencie dobił jej był zawodnik – Joaquin. Po świetnej „klepce” gospodarzy, Rodrigo pokonał bramkarza Betisu, zdobywając tym samym bramkę kontaktową. Na 2:2 strzelił nowy nabytek, Ezequiel Garay, który czujnie odnalazł się w polu karnym i dobił strzał z bardzo bliskiej odległości. Valencia już witała się z gąską, myślała, że zdobędzie pierwszego punkty w sezonie. Przeszkodził w tym Ruben Castro, trafiając do bramki 4. raz w obecnych rozgrywkach ligowych.

Granada – Eibar 1:2

Nie zaczęło się kolorowo dla drużyny gości. Asier Riesgo został wykluczony już w 32 minucie meczu i Eibar grał w 10. Pedro Leon uderzył z odległości ok. 25 metrów i piłka po koźle znalazła się w bramce. Trzeba przyznać, że bramkarz nie popisał się. Granada wyrównała dopiero w ostatnim kwadransie gry za sprawą Kravetsa. Już po doliczonym czasie, padła decydująca bramka. Luna świetnie obsłużył podaniem Sergio Enricha, a ten umieścił piłkę w siatce, uderzając po ziemi, tuż obok Ochoy.

La Coruna – Bilbao 0:1

Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny kreowały sporo sytuacji bramkowych. Spektakularnym golem popisał się Raul Garcia, który z dalszej odległości posłał bombę prosto w „okienko”. Ten zawodnik wie, jakim golem należy zakończyć kolejkę ligową!

Goli w kolejce: 33

Żółtych kartek: 44

Czerwonych kartek: 5 (2 bezpośrednie)

Niespodzianka: mecz FC Barcelona – Deportivo Alaves 1:2.

TABELA

Najlepszy strzelec: Ruben Castro (Betis) – 4 gole.

Najwięcej asyst: Pablo Piatti (Espanyol) – 3.

Znasz się na lidze hiszpańskiej? Masz smykałkę do obstawiania wyników? Potrafisz przewidywać boiskowe wydarzenia? Mamy coś w sam raz dla Ciebie!
Bierz udział w zabawie, trafnie wytypuj wyniki meczów i zbliż się do nagrody!

Najlepsi w konkursie głównym otrzymają następujące nagrody od redakcji realmadryt.net: