Zinédine Zidane - nowy trener jako piłkarz! ROZWIĄŻ QUIZ

Oceny piłkarzy po meczu z Realem Sociedad

Mecze aYot.M @22.08.2016 | Przeczytano 1834 razy

Źródło: własne

Real Madryt wyszedł zwycięsko z 1. ligowego starcia w sezonie 2016/2017. Po dwóch bramkach Garetha Bale'a i trafieniu Marco Asensio, Królewscy zgarnęli 3 punkty. Na naszym profilu na Facebooku zawodnikiem meczu został Gareth Bale, doceniony został również Marco Asensio. Redakcja serwisu Realmadryt.net w następujący sposób oceniła poszczególnych zawodników.

Kiko Casilla: Poprawny występ naszego bramkarza. Nie miał wiele pracy w meczu. W pierwszej połowie doskonale przerwał akcję gospodarzy, wychodząc z bramki.

Dani Carvajal: Już na początku meczu popisał się asystą, dośrodkowując piłkę idealnie na głowę Bale’a. Nie można mu nic zarzucić. W obronie nie popełniał błędów. Próbował się podłączać pod akcje ofensywne, jednak z różnym skutkiem.

Raphael Varane: Wygrał najwięcej pojedynków powietrznych z piłkarzy Królewskich. W 40. minucie meczu zauważył świetnie wychodzącego Marco Asensio. Niewiele myśląc, posłał mu długą, idealnie wymierzoną piłkę. Ważne, że zakończył mecz bez kartki i do tego dołożył asystę na miarę Xabiego Alonso.

Sergio Ramos: Na początku należy zaznaczyć, że miał duży udział przy 1. bramce. Zauważył osamotnionego Carvajala na prawej flance i przerzucił mu piłkę. Nie unikał wślizgów. Cień na jego występie kładzie żółta kartka za dyskusje. To już 150. kartonik koloru żółtego dla hiszpańskiego obrońcy w La Liga.

Marcelo: Po swojej stronie miał Oyarzabala, któremu nie pozwolił na zbyt wiele pod bramką Casilli. W tym meczu nie zapuszczał się zbyt często w pole karne rywala. Uratował Real przed nerwową końcówką. W 84. minucie genialne podanie dostał wspomniany Mikel Oyarzabal, który biegł prosto na bramkę Los Blancos. Przez połowę boiska gonił go Marcelo, i opłacało się, bo zablokował strzał wślizgiem.

Mateo Kovacić: Chorwat udowodnił swoją wartość. Wszędzie było go pełno. Kiedy decydował się na drybling, wygrywał. Pokazał również, że ma potężne uderzenie z dystansu. Wykorzystał swoją szansę.

Casemiro: Wykonał swoje obowiązki, jednak przytrafiło mu się kilka pomniejszych błędów. Pomagał środkowym obrońcom w destrukcji, gorzej jednak było z wyprowadzeniem piłki. Decydował się na wślizg aż 9 razy.

Toni Kroos: Był bliski zdobycia gola. Raz zmusił bramkarza do interwencji, drugi raz trafił w poprzeczkę. Zagrał na swoim poziomie – prawie 100% celnych podań.

Gareth Bale: Nie był aż nadto widoczny, jednak misję wykonał. Otworzył wynik meczu strzałem głową. Wywalczył rzut wolny tuż za linią szesnastki. Przestraszył kibiców pod koniec spotkania, kiedy się nie podnosił i zszedł z boiska. Był to bowiem fałszywy alarm, bo chwilę później wszedł, wykorzystał podanie Jamesa i ustalił wynik meczu. Zrobił różnicę.

Alvaro Morata: Mogliśmy zobaczyć zupełnie inne oblicze hiszpańskiego napastnika, niż w okresie przygotowawczym. Często był pod grą, dryblował, strzelał. Zabrakło jednak skutecznego wykończenia.

Marco Asensio: Ligowy debiut w koszulce Realu Madryt i gol. Przyjął sobie piłkę, po czym zachował pełen spokój i pokonał bramkarza Sociedad lobem w stylu Raula.

Lucas Vasquez: Pojawił się na boisku w 66. minucie przy stanie 0:2 dla Madrytu. Dużo biegał po całej prawej flance, pomógł w utrzymaniu wyniku. Taka była jego rola.

Isco: Ciężko coś napisać o Hiszpanie, ponieważ rzadko był pod grą. Niestety widać, że jest bez formy. Kiedy miał już piłkę, wybierał bezpieczne rozwiązania, co należy pochwalić w sytuacji, kiedy chce się utrzymać wynik.

James: Widać było, że nie czuje się zbyt dobrze wchodząc z ławki. W doliczonym czasie gry zaliczył strzał na bramkę Rulliego, a kilkadziesiąt sekund potem uruchomił Bale’a prostopadłą piłką, zaliczając w ten sposób asystę. Poza tym dużo niedokładności.