13

Zapraszamy do pierwszej części quizu o skrzydłowym reprezentacji Portugalii i Realu Madryt,... ROZWIĄŻ QUIZ

VFL WOLFSBURG - REAL MADRYT

06.04.2016, godzina 20:45 miejsce: Volkswagen-Arena, sędzia spotkania: Rocchi G.

Źródło: marca.com

Real Madryt niespodziewanie przegrał 0:2 z Wolfsburgiem po golach Ricardo Rodrigueza i Arnolda. Na początku meczu nie popisał się sędzia, który nie uznał prawidłowego gola Cristiano oraz nie odgwizdał karnego po ewidentnym przewinieniu na Bale'u. Mimo tego, Los Blancos zagrali bardzo słabo i ostatecznie Niemcy mogli wygrać nawet wyżej.

Królewscy podchodzili do meczu z Wolfsburgiem w świetnych humorach, wygrywając w sobotni wieczór w Gran Derbi i notując przy tym kolejne zwycięstwo z rzędu. Na drugim biegunie byli gospodarze, którzy w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli zaledwie 3 punkty.

Spotkanie rozpoczęło się w przewidywany sposób: to Real przeważał i już w drugiej minucie Cristiano wpakował piłkę do siatki. Jednak sędzia liniowy błędnie zasygnalizował spalonego i arbiter główny nie uznał tego trafienia.

W 4. minucie po błędzie w rozegraniu do piłki w polu karnym gospodarzy dopadł Gareth Bale. Walijczyk został jednak zwalony z nóg nieprzepisowym zagraniem Naldo. Gwizdek sędziego jednak milczał jak zaklęty i Los Blancos ostatecznie nie uzyskali rzutu karnego.

Tak naprawdę po pierwszym kwadransie Królewscy mogli prowadzić 3:0. Kolejną okazję na gola miał ostatni z tria BBC, Karim Benzema, który wygrał pojedynek z Dante i posłał po ziemi strzał w stronę dalszego słupka bramki strzeżonej przez Diego Benaglio. Szwajcar jednak zostawił lewą nogę, o którą odbiła się futbolówka, przez co ta ostatecznie nie wpadła do siatki.

Gospodarze, mimo że grali głęboko i oddali inicjatywę Realowi, nie zapominali o ofensywie, od czasu do czasu kontrując. Po jednym z takich ataków doszło do tego, czego Real chciał uniknąć, a mianowicie straty bramki. Po zagraniu z lewej strony boiska Casemiro sfaulował nabiegającego na piłkę Schuerrle, a arbitrowi nie pozostało nic innego jak wskazanie na wapno. Do jedenastki podszedł Ricardo Rodriguez, który pewnym strzałem pokonał Keylora Navasa.

Kolejna kontra Wolfsburga przyniosła podwyższenie prowadzenia. Tym razem Draxler zagrał do grającego bardzo dobrze Bruno Henrique, którego krycie odpuścił Marcelo, a Brazylijczyk zagrał do Arnolda, którego zgubił Sergio Ramos. Wychowanek Wilków bardzo pewnym uderzeniem strzelił gola na 2:0.

Na domiar złego kontuzji doznał jeszcze Karim Benzema, który przed przerwą został zmieniony przez Jesego.

Real nie był w stanie sforsować defensywy rywali przed przerwą i gospodarzy zeszli do szatni z dwubramkową zaliczką.

Jeśli kibice Los Blancos mieli nadzieję na poprawę gry swoich ulubieńców w drugich 45. minutach, to musieli srogo się przeliczyć. Akcje nadal były powolne i niedokładne, a wszystkie strzały Cristiano Ronaldo lądowały albo nad, albo obok bramki. Minimalną poprawę przyniosło wpuszczenie na boisko Isco, ale jego najlepsze zagranie, które powinno być asystą, zmarnował bardzo nieskuteczny dziś Ronaldo.

Wolfsburg zaś nadal czekał na kontry i takowej doczekał się w 68. minucie. Wtedy to najlepszy dziś na murawie Draxler napędził akcję zagraniem w pole karne do Schuerrle, ale były napastnik Chelsea w niemalże stuprocentowej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Ostatni kwadrans również nie przyniósł zmiany wyniku i w tym okresie Królewscy nie byli w stanie nawet zagrozić bramce Benaglio - gospodarze cofali się mądrze niemalże całą drużyną i raz za razem wybijali z rytmu podopiecznych Zinedine'a Zidane'a. Dodatkowo wydaje się, że Los Blancos źle dzisiaj dobrali obuwie, ponieważ raz za razem można było zaobserwować ślizgającego się gracza w granatowym trykocie, co albo stopowało akcje, albo powodowało zagrożenie pod bramką Keylora.

Ostatecznie Królewscy nie zdołali chociażby strzelić bramki kontaktowej i postawili się w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się już za 6 dni. Jednego można być pewnym: z dzisiejszą grą awans będzie niemożliwy.

Źródło: własne