Zapraszamy do kolejnego quizu. Tym razem pod lupę wzięliśmy Keylora Navasa. ROZWIĄŻ QUIZ

Podsumowanie 30. kolejki La Liga; Real zbliża się do Atleti

Doniesienia Ander @20.03.2016 | Przeczytano 708 razy

Źródło: marca.com

Triumf Los Blancos, niespodziewane porażki Atletico Madryt i Athleticu Bilbao, remis Barcelony i pnące się w tabeli Las Palmas - pod znakiem tych wydarzeń minęła 30. kolejka La Ligi.

Królewscy pewnie wygrali z Sevillą, dzięki czemu mają już na koncie 66 punktów, dzięki czemu zbliżyli się na jedno oczko do rywala zza miedzy, Atletico bowiem w sobotnie popołudnie zaliczyli sensacyjną porażkę w starciu przeciwko walczącym o utrzymanie Sportingiem Gijon. Podopieczni Diego Simeone na dziesięć minut przed końcem mieli jeszcze w garści trzy oczka, po tym jak po raz 17 w tym sezonie do siatki trafił Antoine Griezmann. Gospodarze jednak zaliczyli popisową końcówkę, strzelając dwa gole i odesłali Rojiblancos do domu z niczym.

Zaraz po tym spotkaniu do kolejnej sensacji doszło w San Sebastian, gdzie Sociedad nie mogło sobie poradzić z ekipą Las Palmas i ostatecznie zaliczyło trzynastą porażkę w bieżących rozgrywkach. Jedynego gola zdobył Willian Jose, który dwa lata temu zdołał zaliczyć debiut w zespole Los Blancos.

Porażkę zaliczył również mający europejskie aspiracje Athletic Bilbao. Baskowie przegrali na wyjeździe 2:1 z Espanyolem Barcelona. Papużki były w stanie odwrócić losy spotkania w drugiej połowie, jednak do tego nie przyczynił się Marco Asensio, który został zmieniony w 53. minucie.

Remis zaliczyła zaś grająca w niedzielę o godzinie 16-tej Barcelona. Katalończycy w spotkaniu z Villarrealem prowadzili już 2:0, by ostatecznie dać wydrzeć sobie triumf trafieniem samobójczym Mathieu. W spotkaniu tym nie obyło się bez błędów sędziego, a kibice na El Madrigal krzyczeli wręcz o kradzieży.

Ostatni mecz przed starciem Królewskich z Sevillą to mecz między Valencią a Celtą. Gospodarze ponownie zawiedli, przegrywając 0:2 i wystawili się na przeraźliwe gwizdy publiki zgromadzonej na Estadio Mestalla, którzy żegnali piłkarzy i szkoleniowca Gary'ego Neville'a białymi husteczkami.