Zapraszamy do rozwiązania Quizu o Marcelo, defensorze Realu Madryt. ROZWIĄŻ QUIZ

Ilu Madridistas ma szansę na wyjazd do Francji?

Publicystyka mania14blanco @16.10.2015 | Przeczytano 2643 razy

Źródło: as.com / realmadrid.com

Kolejny wielki turniej czeka piłkarski świat, aż czternastu zawodników Realu Madryt możemy zobaczyć na boiskach Francuskiego turnieju.

Ramos, 518 minut w kwalifikacjach. Kapitan Realu jest dowódcą i jednym z bardziej doświadczonych zawodników w reprezentacji Hiszpanii (130 spotkań). Przegapił sporą część eliminacji, jednak wciąż jest liderem, który będzie prowadził zespół La Roja we Francji.

Bale, 897 minut w eliminacjach. Jest absolutnie największą gwiazdą swojej reprezentacji, nie tylko na boisku, ale i w szatni. W dużym stopniu dzięki niemu w Walii mówi się coraz częściej o piłce nożnej. Zdobył siedem bramek i większość z nich była decydująca np. w spotkaniu z Andorą, Belgią, Izraelem i Cyprem. Dla Walii to ogromne wydarzenie, ponieważ ostatni raz udział w wielkim turnieju reprezentacja tego kraju brała udział w 1958 roku.

Benzema, 598 minut. „Karim u mnie nie byłby zmieniany” powiedział Deschamps, to pokazuje, jak ważnym zawodnikiem jest atakujący dla swojego selekcjonera. W zeszłym tygodniu został kontuzjowany w spotkaniu z Armenią. Jest to dla niego niezwykle istotny turniej, ponieważ odbędzie się w jego kraju.

Kroos, 799 minut. Absolutnie kluczowy zawodnik swojej reprezentacji, ma niepodważalne miejsce u Löwa. Rozpoczął osiem z dziesięciu meczów w fazie grupowej.

Isco, 386 minut. Jest częścią nowego zespołu tworzonego po blamażu Hiszpanii na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Ciągle szuka swojego miejsca w reprezentacji, mimo to ma w niej pewne miejsce w przeciwieństwie do klubu, w  którym regularnie gra dopiero w przypadku kontuzji któregoś z podstawowych graczy.

Nacho, 90 minut. Zagrał dopiero w ostatnim spotkaniu swojej reprezentacji z Ukrainą, gdy Hiszpania miała już pewny awans na Euro, co nie zmienia faktu, że spisał się bardzo dobrze. Ciężko mu będzie załapać się do kadry na turniej, jednak selekcjoner może wziąć po uwagę jego wszechstronność na boisku, co przemawia na korzyść defensora.

Modrić, 565 minut. W reprezentacji niezastąpiony, podobnie jak w Madrycie. To będzie jego piąty wielki turniej w karierze, po Mistrzostwach Europy w 2008 i 2012 roku oraz Mistrzostwach Świata w 2006 i 2010. Niestety podczas ostatniej przerwy na reprezentację złapał kontuzję, która wyeliminowała go z gry na 2-3 tygodnie.

Czeryszew, 212 minut. Po kapitalnym poprzednim sezonie w Villarealu zdecydowanie nie może być zadowolony ze swojej sytuacji w klubie. Może to się odbić na jego grze w reprezentacji, dlatego Rosjanin może w zimowym okienku odejść z Realu, aby trafić do klubu, który zapewni mu regularną grę. Na Euro we Francji może zdobyć bezcenne doświadczenie, które może zaprocentować podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku, które będą się odbywać w jego ojczyźnie. Może być wtedy kluczowym zawodnikiem drużyny ponieważ będzie mieć 27 lat.

Carvajal, 130 minut. Walczy o miejsce w reprezentacji z Juanfranem oraz Mario Gasparem, który zadebiutował w poprzednim spotkaniu reprezentacji w Kijowie. Del Bosque może mieć wielki ból głowy z powodu bogactwa na prawej stronie obrony. Jednak na niekorzyść Daniego przemawia fakt, że na tę chwilę przegrywa rywalizację w Madrycie z Danillo, gdy ten jest w pełni zdrowy.

Cristiano Ronaldo, 540 minut. Najlepszy piłkarz świata jest największą nadzieją Portugalii na Mistrzostwach. Pięć goli w sześciu meczach eliminacyjnych, w tym hat-trick z Armenią. Wygranie tytułu z reprezentacją jest jedną z niewielu rzeczy, których CR7 nie osiągnął w swojej bogatej karierze.

Varane, 1215 minut. Jest nietykalnym punktem drużyny Deschampsa. Rozegrał 96,4% minut w meczach towarzyskich swojego zespołu od końca poprzedniego Pucharu Świata. Z kapitańską opaską na ręce będzie dowodził grą defensywną swojego zespołu w turnieju rozgrywanym w jego kraju, co na pewno dodatkowo motywuje 22 latka.

Kovacić, 443 minuty. Jego przyjście do Madrytu jest tylko potwierdzeniem jakości, jaką prezentuje. Rozpoczął od pierwszej minuty trzy z ostatnich czterech spotkań reprezentacji, w tym decydujący mecz na Malcie. Nie powinien mieć problemu z powołaniem, jeśli będzie regularnie grywał w stolicy Hiszpanii.

Ødegaard, 244 minuty. Jedyny niepewny udziału w turnieju w całym zestawieniu. Mimo, że gra w Castilii to nikt nie ma wątpliwości, że zostanie powołany do Francji, o ile sama Norwegia przebrnie przez baraże. Ciekawostką jest to, że jeśli Martin wystąpi na którymś z turniejowych meczów, zostanie najmłodszym zawodnikiem w historii Mistrzostw Europy. Skandynawowie w barażach mogą trafić na Bośnię, Ukrainę, Szwecję lub Węgry.

Dotychczasowy rekord zawodników wyjeżdżających na mistrzostwa Europy to jedenaście. Został on ustanowiony podczas Euro 2012 w Polsce i Ukrainie.

Źródło: realmadryt.net, as.com