Quiz w roli głównej z Robertem Carlosem ROZWIĄŻ QUIZ

Awans Niemiec, Francja pokonuje Danię

Reprezentacje Irreplaceable @12.10.2015 | Przeczytano 587 razy

Źródło: realmadrid.com

We wczorajszych eliminacjach oprócz Polski awans zapewniła sobie również reprezentacja Toniego Kroosa, pokonując Gruzję 2:1. Swój mecz towarzyski w Kopenhadze rozgrywali również Francuzi, osiągając taki sam wynik.

Spotkanie na Red Bull Arena w Leipizig rozpoczęło się prewidywaną przewagą Niemców. Od pierwszych chwil strzałami z dystansu straszyli Müller, Kroos i Marco Reus. Zwłaszcza ostatni z nich miał sporo szans na otworzenie wyniku już w pierwszych 20 minutach. Pierwsze poważne zagrożenie ze strony Gruzinów miało miejsce w 27' minucie, ale na posterunku stał Manuel Neuer. Pomimo ostrzeliwania bramki rywali, Niemcy nie zdołali wyjść na prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga część spotkania rozpoczęła się od zdecydowanego ataku liderów grupy D, którzy wywalczyli rzut karny - Kankawa w niegroźnej sytuacji podciął Özila. Jedenastkę na gola w 50' minucie zamienił Thomas Müller, uderzając pewnie po ziemi. Zaledwie trzy minuty później doszło do wyrównania. Jaba Kankawa oddał kapitalny strzał z woleja sprzed pola karnego i Neuer tym razem nie próbował nawet interweniować. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem ataków reprezentacji Gruzji. Jednak po odzyskaniu piłki i kilku próbach Niemcom udało się strzelić drugą bramkę. Po dograniu Özila na pozycję strzelecką wyszedł Kruse i pokonał Rewiszwilego. Dzięki zwycięstwu Niemcy zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca, zdobywając 22 punkty. Toni Kroos rozegrał całe spotkanie i zdecydowanie był jednym z najpewniejszych punktów drużyny mistrzów świata. Zawodnik Realu nadawał rytm grze oraz sam próbował znaleźć drogę do siatki.

Mecz Francji z Danią również zakończył się wynikiem 2:1, ale tym razem pierwsza bramka padła już w 4' minucie, a w 6' Francuzi prowadzili już 2:0. Trójkolorowi świetnie weszli w mecz za sprawą snajpera Arsenalu Londyn. Trafienia Oliviera Giroud nie należały do efektownych - oba zostały uzyskane przy nie najlepszej postawie bramkarza Kaspera Schmeichela, a pierwszego wypracował podaniem na wolne pole Anthony Martial. Niestety po bardzo intensywnym początku tempo spotkania zdecydowanie spadło. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a w drugiej części konfrontacja nadal nie dostarczała zbyt wielu emocji. Bramka dla Danii padła dopiero w 91' minucie, kiedy Erik Swiatczenko efektownym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Steve'a Mandandy. Raphael Varane wystąpił od pierwszych minut, ale w drugiej połowie jego miejsce zajął Zouma

Źródło: własne, sport.wp.pl

Tagi: Eliminacje, EURO 2016, Francja, Niemcy, Raphael Varane, Reprezentacje, Toni Kroos