Zapraszamy do kolejnego quizu. Tym razem pod lupę wzięliśmy Keylora Navasa. ROZWIĄŻ QUIZ

Portugalia z awansem, Niemcy pokonani przez Irlandię

Reprezentacje Irreplaceable @09.10.2015 | Przeczytano 1293 razy

Źródło: goal.com

Wczoraj dwóch piłkarzy Królewskich wzięło udział w eliminacjach do Euro 2016. Cristiano Ronaldo poprowadził Portugalię do zwycięstwa z Danią, a drużyna Toniego Kroosa przegrała 0:1 z Irlandią.

Reprezentacja Portugalii już wczoraj zapewniła sobie awans na Euro 2016, wygrywając z Danią 1:0. Całe spotkanie rozegrał Cristiano Ronaldo, który już od pierwszych minut próbował trafić do siatki strzałami z dystansu. Pierwsza połowa była zdominowana przez podopiecznych Fernando Santosa, którzy jednak nie zdołali wyjść na prowadzenie. W drugiej części spotkania goście grali zdecydowanie odważniej. Jednak w 66' minucie wynik spotkania ustalił Joao Moutinho, który przyjął piłkę przed polem karnym, zwodem minął obrońcę i strzałem przy słupku pokonał bramkarza Duńczyków. Dzięki temu Portugalia jest liderem grupy I z 6-punktową przewagą nad drugą Danią, co zapewnia im udział w Mistrzostwach Europy.

Taki sam wynik jak w Bradze,padł w spotkaniu Irlandia - Niemcy. Chociaż nasi zachodni sąsiedzi byli zdecydowanym faworytem, nie zdołali pokonać gospodarzy. Spotkanie od początku wyglądało bardzo jednostronnie, a Niemcy regularnie stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Na nieszczęście drużyny Löwa, w 70' minucie Shane Long po dalekim wykopie bramkarza wyprzedził obrońców i z zimną krwią pokonał Neuera strzałem w górny róg bramki. Była to jedyna bramka w tym spotkaniu i co ciekawe jedyny celny strzał Irlandczyków. Pełne 90' minut rozegrał Toni Kroos. Niemiec jak zwykle wykazywał się dokładnymi podaniami, a w końcówce meczu próbował nawet strzału z dystansu. Niestety w ogólnej ocenie, tak jak reszta drużyny pomocnik nie będzie mógł zaliczyć tego występu do udanych.

O godzinie 01:30 czasu polskiego, Brazylia mierzyła się z Chile w 1. kolejce eliminacji do MŚ 2018. Canarinhos występujący bez Neymara przegrali z triumfatorem ostatniej edycji Copa Ameryka 0:2. Pełne 90' minut rozegrał za to Marcelo. Chile od początku spotkania mieli lekką przewagę, ale pierwsza połowa nie obfitowała w szczególnie udane akcje i strzały ze strony obu drużyn. Na pierwszego gola w Santiago kibice czekali aż do 72. minuty. Wcześniej Brazylię uratowały słupek i poprzeczka. Wreszcie Matias Fernandez dośrodkował z rzutu wolnego, a Eduardo Vargas strzałem z powietrza pokonał Jeffersona.  Przyjezdni mieli świetną okazję do wyrównania, której nie wykorzystał Ricardo Oliveira. Ostatecznie wynik spotkania w 90' minucie ustalił Alexis Sanchez.

Źródło: własne, sport.wp.pl, realmadrid.com

Tagi: Brazylia, Cristiano Ronaldo, EURO 2016, Marcelo, Niemcy, Portugalia, Reprezentacje, Toni Kroos