Zinédine Zidane - nowy trener jako piłkarz! ROZWIĄŻ QUIZ

Potrójny triumf w reprezentacjach

Reprezentacje Irreplaceable @08.09.2015 | Przeczytano 972 razy

Źródło: realmadrid.com

Poniedziałek okazał się szczęśliwy dla zawodników Los Blancos. Wszystkie reprezentacje, w których występowali, odniosły zwycięstwa.

W spotkaniu Szkocja - Niemcy mogliśmy przez pełne 90' minut oglądać Toniego Kroosa. Niemiec dobrze wszedł w spotkanie zaliczając wiele udanych podań i powrotów. Kilkukrotnie próbował również zaskoczyć szkockiego bramkarza. Ostatecznie mistrzowie świata wygrali 3:2. Pierwsza bramka padła już w 18' minucie. Thomas Mueller ruszył środkiem boiska i oddał płaski strzał sprzed pola karnego, a lekki rykoszet zupełnie zmylił Marshalla, który nie miał szans na skuteczną interwencję. Zaledwie dziesięć minut później doszło do wyrównania i jednocześnie gola samobójczego. Po dośrodkowaniu z wolnego Manuel Neuer odbił piłkę przed siebie tak, że trafiła ona w Hummelsa i po chwili wylądowała w siatce. Bramka na 2:1 była również nieco przypadkowa. Piłka trafiła na głowę Muellera, po czym odbiła się od słupka i minimalnie przekroczyła linię bramkową, zanim wybił ją obrońca. W końcówce pierwszej połowy Szkocja po raz drugi odrobiła straty.  James McArthur strzałem z 15 metrów zaskoczył zasłoniętego Neuera. Wynik spotkania ustalił w 54' minucie Ikay Gundogan.

Drugim mecz eliminacyjny rozgrywał się w Albanii, gdzie trzy punkty udało się zdobyć Portugalczykom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a jedynym strzelcem bramki był Miguel Veloso. W doliczonym czasie gry pomocnik idealnie wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i uderzył głową nie do obrony. Całe mecz rozegrali Cristiano Ronaldo i Pepe. Napastnik Realu oddał kilka dobrych strzałów na bramkę, ale Albańczyków zawsze ratował Berisha lub słupek. Waleczność gospodarzy mogła martwić wielu kibiców Realu, ponieważ zarówno Pepe, jak i Ronaldo kilkukrotnie ucierpieli po dość niewybrednych faulach.

Trzecie spotkanie z udiziałem Królewskich toczyło się we Francji. Trójkolorowi zmierzyli się towarzysko z reprezentacją Serbii i zwyciężyli 2:1. Gospodarze zdecydowanie przewyższali Serbów pod względem ilości konstruowanych ataków. Już w 9' minucie padła pierwsza bramka, której strzelcem był Matuidi. Pomocnik otrzymał dobre dośrodkowanie od Sagny i głową pokonał serbskiego bramkarza. Matuidi zdobył również drugiego gola dla Francji, oddając w 25' minucie piękny strzał z woleja zza pola karnego. Pod koniec pierwszej połowy Serbom udało się strzelić honorowego gola, a Hugo Llorisa pokonał Aleksandar Mitrović. Przez całe spotkanie na boisku obecny był Raphael Varane, a Karim Benzema pojawił się dopiero w 62' minucie.

Źródło: własne, sportowefakty.wp.pl

Tagi: Cristiano Ronaldo, EURO 2016, Francja, Karim Benzema, Niemcy, Portugalia, Reprezentacje, Toni Kroos