Zapraszamy do rozwiązania Quizu o Marcelo, defensorze Realu Madryt. ROZWIĄŻ QUIZ

Zwycięstwo Hiszpanii i Brazylii

Reprezentacje Irreplaceable @06.09.2015 | Przeczytano 883 razy

Źródło: realmadrid.com

Za na mi kolejne mecze eliminacyjne oraz towarzyskie z udziałem zawodników Los Blancos. Wczoraj Hiszpanie wygrali z reprezentacją Słowacji 2:0, a Kostaryka uległa Brazylii 0:1.

Hiszpania bez większych trudności i niespodzianek poradziłą sobie z drużyną Słowacji, pokonując ją 2:0. Pierwszą okazję wyjścia na prowadzenie mieli jednak Słowacy. Sergio Ramos stracił piłkę na własnej połowie, nieco lekceważąc będącego w pobliżu Maka. Na szczęście dla Hiszpanów, napastnikowi gości zabrakło celności. Chwilę później, bo już w 5' minucie, bramkę głową zdobył Jordi Alba, po dobrym zagraniu Silvy. Drugiego gola zdobył Iniesta z rzutu karnego, który wywalczył Diego Costa. Napastnik wykorzystał wyjście Słowackiego bramkarza i upadł w polu karnym. Piłkarze La Roja dominowali przez większość spotkania pozwalając przeciwnikom na oddanie jedynie 4 celnych strzałów. Isco i Dani Carvajal tym razem nie weszli na boisko.

W meczu Kostaryka - Brazylia od pierwszego do ostatniego gwizdka zagrali Danilo i Marcelo. Jeszcze tydzień temu wszystko wskazywało, że w bramce Kostaryki wystąpi Keylor Navas, ale ostatecznie cofnięto jego powołanie, aby mógł uporządkować sprawy klubowe. Reprezentacja Brazylii wygrała w New Jersey po golu Hulka w 10' minucie. Akcję zainicjował Danilo, posyłając długą piłkę do swojego kolegi i nieco zaskakując Kostarykaninów. Pod koniec spotkania okazję na asystę miał Marcelo, ale Douglas Costa znajdował się na pozycji spalonej.

We wczorajszych eliminacjach do Euro 2016 grała również reprezentacja Rosji, która pokonała Szwecję 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Dzyuba. Denis Cheryshev, chociaż został powołany, cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Źródło: realmadrid.com, własne

Tagi: Brazylia, EURO 2016, Hiszpania, Kostaryka, Marcelo, Reprezentacje, Sergio Ramos, Słowacja