13

Zapraszamy do rozwiązania Quizu o Marcelo, defensorze Realu Madryt. ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - REAL BETIS

29.08.2015, godzina 22:30 miejsce: Estadio Santiago Bernabéu, sędzia spotkania: Hernandez A.

Casemiro (86.)

Pogram na Santiago Bernabeu! Przepiękny gol Jamesa!

Relacje siempre_madridista @29.08.2015 | Przeczytano 3715 razy

Źródło: realmadrid.com

Real Madryt wygrał z Realem Betis 5:0 po dwóch bramkach Garetha Bale i Jamesa Rodriqueza oraz jednej Karima Benzemy.

Manitę zaaplikowali zawodnicy Realu Madryt Betisowi Sevilla w sobotni wieczór na Santiago Bernabeu.

Królewscy rozpoczęli mecz z wielką intensywnością i już w drugiej minucie Gareth Bale wyprowadził Real na prowadzenie strzelając gola głową po podaniu Jamesa. Po tym golu wciąż na boisku dominował zespół z Madrytu jednak mimo kombinacyjnych akcji żaden z zawodników Realu nie potrafił znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez byłego zawodnika Blancos - Antonio Adana.

Swoje szanse mieli Cristiano Ronaldo (z rzutu wolnego prosto w bramkarza) i Karim Benzema. W 39' minucie faulowany na skraju pola karnego był Cristiano Ronaldo. Do piłki ustawionej z prawej strony pola karnego podszedł James Rodriguez i mocnym uderzeniem w długi róg strzelił gola na 2:0. Do szatni Królewscy schodzili więc z dwu bramkowym prowadzeniem.

Warto dodać, że bardzo dobrze w bramce Realu spisywał się Keylor Navas, który niczym zwinny kot rzucił się pod nogi Rubena Castro (miał przed sobą pustą bramkę) i wyłapał mu piłkę.

Drugą połowę Królewscy także rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już dwie minuty po wznowieniu gry Bale dośrodkował na głowę Benzemy, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Na tablicy widniał wynik 3:0. Kibice na Santiago Bernabeu nie zdążyli jeszcze porządnie ochłonąć po golu Benzemy, a już mieli kolejne powody ku radośći.

Przed polem karnym Betisu na uderzenie zdecydował się Kroos, który kopnął piłkę niezbyt czysto. Ta jednak dotarła pod nogi ustawionego na piątym metrze Jamesa, który zdążył ją jeszcze podbić i uderzeniem z przewrotki pokonał Adana po raz czwarty. Cztery bramki przewagi nieco uspokoiły rozpędzony Real.

W 61' minucie sędzia podytkował rzut karny dla Betisu (po rzekomym faulu Varana). Do piłki podszedł najlepszy strzelec drużyny z Andaluzji, jednak uderzenie w lewą stronę bramki wyczuł świetnie spisujący się Keylor Navas, który za swoją interwencję dostał sporą owację od publiczności na Santiago Bernabeu. Po kilku minutach na trybunach było słychać śpiewy "Keylor Keylor". Jak widać, w Madrycie już raczej nikt nie tęskni za Ikerem Casillasem.

Wynik tego spotkania w 89' minucie ustalił Gareth Bale, który strzałem z dystansu pokonał Antonio Adana.

Real Madryt rozegrał kompletne spotkanie w sobotni wieczór. Armaty Beniteza dały sygnał do strzelania goli i była to chyba najlepsza odpowiedź na impotencję strzelecką drużyny w ostatnim czasie. Cieszy także zachowanie czystego konta - tutaj zasługa największa Keylora Navasa. Na kolejny mecz Królewscy wyjeżdżają do Barcelony na spotkanie z miejscowym Espanyolem.

Źródło: realmadrid.com/twitter