Zapraszamy do pierwszej części quizu o skrzydłowym reprezentacji Portugalii i Realu Madryt,... ROZWIĄŻ QUIZ

Asensio i Mayoral młodzieżowymi mistrzami Europy!

Doniesienia Ander @19.07.2015 | Przeczytano 1270 razy

Źródło: uefa.com

La Rojita w finale EURO U-19 wygrała 2:0 z reprezentacją Rosji. W składzie Hiszpanów wystąpili i Asensio, i Mayoral, a drugi z nich otworzył wynik spotkania.

To już siódme młodzieżowe Mistrzostwo Europy zdobyte przez Hiszpanów - a wszystko to w przeciągu zaledwie ostatnich czternastu lat. Tym razem uczyniła to kadra, której selekcjonerem jest Luis de la Fuente, a rywalem pokonanym w finale jest zespół, który jeszcze w fazie grupowej gładko pokonał La Rojitę.

Co do samego spotkania, to Hiszpanie świetnie w nie weszli: stosowali agresywny i wysoki pressing, stwarzając przy tym masę szans pod bramką Rosjan, o czym świadczy liczba strzałów: aż 8 w zaledwie 9 pierwszych minut. Swoje okazje mieli Ceballos, Padreza czy Mayoral, ale brakowało precyzji czy szczęścia. W 14. minucie środkowy obrońca Mere uderzył tak, że nie wiadomo było, czy piłka przekroczyła linię bramkową. Ostatecznie sędzia tego spotkania, Anthony Taylor, nie uznał bramki.

Hiszpania wyszła na prowadzenie w 39. minucie: Ceballos huknął na tyle mocno, że bramkarz sparował piłkę tylko na poprzeczkę i spadła pod nogi nadbiegającego Mayorala, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie przewaga La Rojity jeszcze się zwiększyła, co przynosiło kolejne sytuacje pod bramką przeciwników. W 62. minucie Taylor nie uznał bramki strzelonej przez Vallejo, ale już 16 minut później wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami: Asensio zagrał ładną piłkę na dobieg do Nahuela, a ten podwyższył prowadzenie Hiszpanów.

Podopieczni de la Fuenty kontrolowali boiskowe wydarzenia już do ostatniej akcji, wygrywając tym samym w EURO rozgrywanym w Grecji.

Teraz na Asensio i Mayorala czeka odpoczynek, a obaj zawodnicy pojawią się na obozie przygotowawczym Królewskich już po atapie australijskich przygotowań.

Źródło: as.com