13

Zinédine Zidane - nowy trener jako piłkarz! ROZWIĄŻ QUIZ

Reprezentacja: Marcelo lepszy od Benzemy i Varane'a, gol defensora Królewskich

Reprezentacje Sova @27.03.2015 | Przeczytano 1319 razy

Francja przegrała z Brazylią 1:3 (1:1) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym na Stade de France pod Paryżem.

Był to 16. mecz obu drużyn. Brazylijczycy wygrali po raz siódmy, cztery mecze zakończyły się remisami, a Francuzi zwyciężyli pięć razy, m.in. w finale mistrzostw świata na tym samym obiekcie w 1998 roku (3:0).

Wynik otworzył w 21. minucie gry Raphaël Varane, jednak później gole zdobywali już tylko goście. Oscar, Neymar i Luiz Gustavo swoimi trafieniami rozstrzygnęli starcie na korzyść "Canarinhos".

W meczu pomiędzy Francją a Brazylią zagrało trzech zawodników Królewskich. Cały mecz rozegrał Varane i Benzema, zaś dopiero w 90 minucie meczu zameldował się na boisku Marcelo.

26 marca 2015, 21:00 - Saint-Denis (Stade de France)
Francja 1-3 Brazylia
Raphaël Varane 21 - Oscar 40, Neymar 57, Luiz Gustavo 69

Francja: 16. Steve Mandanda - 15. Bacary Sagna, 4. Raphaël Varane, 5. Mamadou Sakho, 3. Patrice Evra - 18. Moussa Sissoko (74, 19. Geoffrey Kondogbia), 22. Morgan Schneiderlin, 14. Blaise Matuidi (84, 9. Olivier Giroud) - 8. Mathieu Valbuena (82, 12. Dimitri Payet), 10. Karim Benzema, 11. Antoine Griezmann (74, 7. Nabil Fekir).

Brazylia: 1. Jefferson - 2. Danilo, 14. Thiago Silva, 3. João Miranda, 6. Filipe Luís - 19. Willian (83, 7. Douglas Costa), 8. Elias (90, 15. Marcelo), 17. Luiz Gustavo (90, 5. Fernandinho), 11. Oscar (86, 22. Souza), 18. Roberto Firmino (88, 9. Luiz Adriano) - 10. Neymar.

sędziował: Nicola Rizzoli (Włochy).
widzów: 81000.

Źródło: własne