12

Real Madryt zagra z Vfl Wolfsburgiem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Co wiesz o niemieckiej drużynie?... ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - LAS PALMAS

05.11.2017, godzina 20:45 miejsce: Estadio Santiago Bernabéu, sędzia spotkania: José María Sánchez Martínez

Real Madryt 3:0

1:0
Las Palmas

Real deklasuje Las Palmas

Relacje Cezary Kawecki @05.11.2017 | Przeczytano 431 razy

Źródło: marca.com

Na zakończenie 11. kolejki LaLiga Santander, Real Madryt bez większych problemów pokonał na własnym stadionie Las Palmas 3:0.

Pierwsze minuty niestety dla kibiców Realu przedstawiły to, co musieli oglądać w tym sezonie bardzo często, a więc fatalne pudło Karima Benzemy w sytuacji sam na sam. Francuz wręcz powinien wpakować piłkę do siatki, ale ponownie sztuka ta mu się nie udała. W kolejnych minutach mistrzowie Hiszpanii mocno naciskali na rywali z Wysp Kanaryjskich, ale długo nic z tego nie wynikało.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy w końcu los się dla Realu uśmiechnął. Po wrzutce z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki przez jednego z obrońców, na długim słupku niepilnowany Casemiro kontrującym uderzeniem głową otworzył rezultat tego spotkania.

1:0 Casemiro 41' Real Madryt

Od początku drugiej połowy sytuacja na murawie była identyczna, jak przed przerwą - Królewscy spokojnie naciskali na gości, niemal przez cały czas przebywając na ich połowie. Drugi gol był ozdobą tego meczu - po wybiciu piłki z pola karnego przez jednego z graczy Las Palmas, na uderzenie z około 30 metrów zdecydował się Marco Asensio, który w kapitalny sposób skierował futbolówkę w samo okienko bramki Raul Lizoaina.

2:0 Asensio 56' Real Madryt

Kolejne fragmenty starcia stały pod znakiem niemocy Cristiano Ronaldo, który nie mógł się przełamać, ale w 74. minucie przynajmniej zanotował asystę. Po świetnej akcji na skrzydle, Portugalczyk zagrał wzdłuż pola karnego do Isco, a ten ze spokojem podwyższył rezultat na 3:0.

3:0 Isco 74' Real Madryt