12

Zapraszamy do rozwiązania Quizu o były zawodniku Królewskich i reprezentacji Hiszpanii. ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - ESPANYOL

01.10.2017, godzina 20:45 miejsce: Estadio Santiago Bernabéu, sędzia spotkania: José Luis González González

Real Madryt 2:0

1:0
Espanyol

Isco vs Espanyol 2:0

Relacje Cezary Kawecki @01.10.2017 | Przeczytano 461 razy

Źródło: twitter.com

Na zakończenie siódmej kolejki LaLiga, Real Madryt po dwóch trafieniach Isco pokonał na Santiago Bernabeu Espanyol 2:0.

Podopieczni Zidane'a właściwie od pierwszych sekund ruszyli na rywala i po 30 sekundach stworzyli sobie pierwszą okazję, ale sytuacji niemal sam na sam z Pauem Lopezem nie potrafił wykorzystać Isco. Pomocnik Królewskich nie pomylił się jednak w 29. minucie - po podaniu od Cristiano Ronaldo, 25-latek lekkim strzałem czubkiem buta otworzył swoje konto bramkowe w tym spotkaniu.

1:0 Isco 29' Real Madryt

Choć Real w pierwszej połowie zdecydowanie przeważał, pod koniec pierwszej części Espanyol mógł doprowadzić do wyrównania. W 43. minucie po błędzie Casemiro, błyskawiczny strzał lewą nogą oddał Gerard Moreno, po którym piłka zatrzymała się jednak na słupku.

W drugą połowę gospodarze weszli nieco rozkojarzeni, czym prokurowali okazje dla Espanyolu. Przed świetnymi szansami stanęli Marc Navarro i Gerard Moreno, jednak w obu sytuacjach na posterunku był Keylor Navas.

Po jednym z groźnych kontrataków, Królewscy wykonali podobny zabieg i po raz drugi pokonali Paua Lopeza. Na listę strzelców ponownie wpisał się Isco, który wykorzystał podanie od Marco Asensio i płaskim uderzeniem po raz drugi w tym meczu mógł cieszyć się z gola.

2:0 Isco 71' Real Madryt

Po tym zwycięstwie Królewscy dość mocno podskoczyli w tabeli i przesunęli się na piątą lokatę. Espanyol z kolei pozostał na 14. miejscu.

Źródło: Własne