12

Real Madryt zagra z Vfl Wolfsburgiem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Co wiesz o niemieckiej drużynie?... ROZWIĄŻ QUIZ

REAL SOCIEDAD - REAL MADRYT

17.09.2017, godzina 20:45 miejsce: Estadio Anoeta, sędzia spotkania: Ignacio Iglesias Villanueva

Źródło: twitter.com

Real Madryt po niezwykle interesującym spotkaniu na Estadio Anoeta, pokonał niepokonany do tej pory w LaLiga Real Sociedad 3:1.

Od pierwszych minut spotkanie na Estadio Anoeta spełniało pokładane w nim nadzieje, bowiem było nazywane hitem 4. kolejki LaLiga Santander. Królewscy dobrze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i w 19. minucie wyszli na prowadzenie - po lekkim zamieszaniu w polu karnym Realu Sociedad, piłka odbiła się od Sergio Ramosa i padła pod nogi Borjy Mayorala, który mocnym strzałem pokonał Geronimo Rulliego.

Gospodarze szybko wzięli się do pracy i już w 28. minucie zdołali wyrównać. W pole karne zacentrował Alvaro Odriozola, a tam niepilnowany Kevin Rodrigues sprytnym strzałem z ostrego kąta pokonał Keylora Navasa. Kostarykanin popełnił w tej sytuacji wyraźny błąd, podobnie jak Dani Carvajal, który pozwolił rywalowi na oddanie strzału.

Młody boczny obrońca Realu Sociedad zaznaczył swój udział w tym meczu po raz kolejny w 36. minucie. Po dynamicznej akcji niezwykle aktywnego Borjy Mayorala i jego płaskiej centrze na piąty metr, Rodrigues pechowym wślizgiem wpakował piłkę do własnej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od podobnie wysokiego poziomu gry z obu stron. Real Sociedad dość długo potrafił utrzymywać się na połowie Królewskich, ale to goście zadali kolejny cios. W 61. minucie Isco kapitalnym długim podaniem obsłużył Garetha Bale'a, a ten skorzystał ze swojej niesamowitej szybkości i wyprzedził Kevina Rodriguesa, po czym skierował futbolówkę do siatki podcinką nad Geronimo Rullim.

W kolejnych minutach gospodarze robili co mogli, aby wrócić do gry - w pewnym momencie na murawie obecnych było aż czterech napastników Txuri Urdin, ale nic z tego nie wynikało. Do końca meczu Królewscy nie dali się już zaskoczyć i zdobyli niezwykle cenne trzy punkty na trudny terenie!

Źródło: Własne

Tagi: Borja Mayoral, Gareth Bale, Kevin Rodrigues, laliga, Real Madryt, Real Sociedad, Relacje