12

Zapraszamy do kolejnego quizu. Tym razem pod lupę wzięliśmy Keylora Navasa. ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - APOEL NIKOZJA

13.09.2017, godzina 20:45 miejsce: Estadio Santiago Bernabéu, sędzia spotkania: Benoît Bastien

Źródło: twitter.com

Podopieczni Zidane'a wysłali jasny sygnał, że ostatnie wpadki na krajowym podwórku, to wypadek przy pracy.

Po dwóch remisach na krajowym podwórku, niektórzy kibice Realu Madryt zaczęli krytykować decyzje Zidane'a, oberwało się też największym gwiazdom na czele z Benzemą, dlatego przed ważnym starciem z Sociedad w Primera Division cel był prosty: uspokoić nastroje, aby nie dolewać oliwy do ognia, co mogłoby skutkować pożarem na Estadio Santiago Bernabeu. Liga Mistrzów - ulubione rozgrywki Królewskich, pełny obiekt w stolicy Hiszpanii oraz najsłabszy rywal w grupie. Tego Real nie miał prawa zepsuć.

Od pierwszej minuty środowego starcia gospodarze nie forsowali tempa, a jedynie konsekwentnie i pewnie rozgrywali futbolówkę, rozciągali defensywę gości i szukali spokojnie swoich okazji do otwarcia wyniku. Zajął się tym nie kto inny, jak oczywiście Crisiano Ronaldo, który sportową złość z przymusowej ligowej absencji przelał na grunt europejski. Portugalczyk zaczął strzelanie w 12. minucie, kiedy dołożył tylko stopę do piłki, po świetnym zagraniu Bale'a. Do przerwy nie wydarzyło się już prawie nic ciekawego - cofnięci goście nie kreowali okazji w ofensywie, a Real najwięcej zagrożenia stwarzał za pośrednictwem duetu w ataku.

Po wyjściu z szatni Los Blancos wyglądali żywiej, byli aktywniejsi oraz zwyczajnie zaczęli się cieszyć grą, czego brakowało w pierwszej odsłonie. W 51. minucie jeden z defensorów Apoelu zachował się we własnej szesnastce, jak typowy siatkarz, a arbiter wskazał na wapno. Na 2-0 podwyższył CR7, następnie zabrał piłkę z bramki i pobiegł z nią na środek boiska. Wciąż było mu mało.

10 minut później na listę strzelców zdołał wpisać się także Sergio Ramos. Gospodarze co chwilę wykorzystywali błędy w obronie gości, a po jednym z nich Hiszpan sytuacyjnie złożył się do przewrotki i wcisnął futbolówkę do siatki. Ekipa z Nikozji kilkukrotnie groźniej się odgryzła, ale za każdym razem brakowało skuteczności, zimnej krwi lub zwyczajnie umiejętności.

Real Madryt bez problemów osiągnął swój cel na początku przygody z nową kampanią Ligi Mistrzów. Jedyną stratą - kontuzja Mateo Kovacica. Cristiano Ronaldo walczył dziś nie tylko z rywalami, ale także z sędziami, którzy słusznie odebrali mu dwie bramki, zdobyte ze spalonych. Z kolei ekipa z Cypru nie ma większych powodów do wstydu, na najtrudniejszym terenie zebrali skromny worek bramek.

Źródło: Mikołaj Zimoch/ligahiszpanska.com

Tagi: APOEL Nikozja, Cristiano Ronaldo, Liga Mistrzów, Real Madryt, relacja, Sergio Ramos