12

Zapraszamy do pierwszej części quizu o skrzydłowym reprezentacji Portugalii i Realu Madryt,... ROZWIĄŻ QUIZ

FC BARCELONA - REAL MADRYT

30.07.2017, godzina 01:30 miejsce: Hard Rock Stadium, Miami, FL, sędzia spotkania: Marrufo J., widzów: 66014

FC Barcelona 3:2

2:2
Real Madryt

Real przegrywa w towarzyskim El Clasico

Relacje Cezary Kawecki @30.07.2017 | Przeczytano 1147 razy

Źródło: twitter.com

W pierwszym El Clasico poza granicami Hiszpanii, Real Madryt przegrał z FC Barceloną 2:3, a na listę strzelców wpisywali się Mateo Kovačić i Marco Asensio.

Szum medialny z ostatnich dni z udziałem Neymara był dopasowany do sytuacji już z pierwszej minuty - wówczas Brazylijczyk wskutek urazu kostki długo nie podnosił się z murawy. W trzeciej minucie z kolei Barca wyszła na prowadzenie, a do siatki trafił Leo Messi. Rywal z Camp Nou nie poprzestawał w atakach i po siedmiu minutach prowadził już 2:0, kiedy to prowadzenie podwyższył Ivan Rakitić.

Pierwszy kwadrans meczu zakończył się bramką kontaktową Mateo Kovacica, który popisał się bardzo ładną indywidualną akcją. Pomimo lekkiej przewagi Barcy, do szatni obie drużyny schodziły przy rezultacie 2:2 - w 36. minucie po świetnej kontrze Kovacica z Asensio, ten drugi z pełnym spokojem doprowadził do wyrównania.

Pięć minut po przerwie gola na 3:2 po złej postawie defensywy Królewskich strzelił Gerard Pique i jak się okazało, była to ostatnia bramka w tym El Clasico.

Podopiecznych Zinedine'a Zidane'a czeka jeszcze jeden mecz w Stanach Zjednoczonych - w środę ich rywalem będzie drużyna MLS All-Stars. Następnie Królewscy wrócą do Europy i 9 sierpnia zagrają z Manchesterem United o Superpuchar Europy.

Źródło: Własne

Tagi: El Clásico, fc barcelona, ICC 2017, Marco Asensio, Mateo Kovačić, Real Madryt, relacja