12

Zinédine Zidane - nowy trener jako piłkarz! ROZWIĄŻ QUIZ

REAL MADRYT - SSC NAPOLI

15.02.2017, godzina 20:45 miejsce: Estadio Santiago Bernabéu, sędzia spotkania: Damir Skomina, widzów: 78000

Źródło: marca.com

Królewscy po pierwszych pokonali Napoli 3:1 mimo, że do 18. minuty z prowadzenia cieszyli się goście za sprawą uderzenia Insigne. Dla Królewskich trafiali za to Benzema, Kroos i Casemiro i to gol tego ostatniego zasługuje na szczególne uznanie.

Na Bernabeu powróciła Liga Mistrzów. Królewscy, specjalizujący się w ostatnich latach w tych rozgrywkach, wyczekiwali na spotkanie z Napoli ze zniecierpliwieniem. Dodatkowo, poza Balem do gry powrócili wszyscy kontuzjowani, więc odczucia mogły być jak najbardziej pozytywne.

Zanim jednak piłkarze powrócili do gry, wszyscy zgromadzeni na stadionie Królewskich minutą ciszy uczcili Luisa Montecano, byłego prezesa Realu Madryt, który zmarł kilka dni temu.

Samo spotkanie Real zaczął mocnym uderzeniem. Bardzo ładny rajd na lewym skrzydle przeprowadził Cristiano Ronaldo, który w ostatniej fazie wystawił piłkę do Benzemy. Francuz zaś bez zastanowienia uderzył lewą nogą i tylko szybka reakcja Pepe Reiny uchroniła Napoli przed stratą gola już w pierwszej minucie.

Real w kolejnych minutach jeszcze kilka razy decydował się na uderzenia, które nie były jednak już tak groźne. Goście za to czekali na błędy gospodarzy i takowy wykorzystali w najlepszy możliwy sposób już w 8. minucie. Wtedy to Insigne otrzymał dobre prostopadłe podanie i momentalnie uderzył z ponad 30. metrów, widząc, że Navas jest źle ustawiony. Uderzenie było bardzo precyzyjne, przez co golkiper Los Blancos nie zdołał naprawić swojego błędu i to goście jako pierwsi mogli cieszyć się z gola.

Ten gol dla gości pobudził gospodarzy jeszcze bardziej, a tym, który nękał Napoli, był Benzema. To właśnie francuski napastnik był tym, który doprowadził do remisu. Na prawym skrzydle Carvajal zdecydował się na wrzutkę zewnętrzną częścią stopy, a Karim wygrał pojedynek główkowy z Albiolem i doprowadził publikę Bernabeu do wrzenia.

Zaraz po tym golu nastąpił okres całkowitej dominacji Realu. Królewscy wysoko odbierali rywalom piłkę i mądrze budowali kolejne ataki. Stuprocentową okazję na gola zmarnował Cristiano, a do tego swoich okazji nie wykorzystali Modrić, Benzema i Varane. Obraz gry nie zmienił się aż do końca pierwszej części gry i można się było spodziewać, że po przerwie Los Blancos jeszcze bardziej dokręcą śrubę.

To założenie okazało się jak najbardziej trafne. Już w 49. minucie po stronie zysków Królewskich pokazała się dwójka, a strzelcem gola został Toni Kroos. Cała bramka była jednak dziełem Cristiano Ronaldo, który świetnie poradził sobie z Coulibalym na prawym skrzydle i przytomnie wypatrzył wbiegającego z drugiej linii Niemca, wystawiając mu futbolówkę. Kroos zaś uderzył tak precyzyjnie, że Pepe Reina nie zdążył nawet zareagować.

Jeszcze lepszy strzał można było jednak zobaczyć kilka minut później. Rozpędzony Real wpadł w pole karne gości z kolejnym atakiem, jednak James został uprzedzony przez rywala, który wybił piłkę przed pole karne. Tam był jednak Casemiro, który momentalnie zdecydował się na uderzenie z powietrza i okazało się to fenomenalną decyzją. Uderzenie miało i siłę, i precyzję i po prostu nie dało się go obronić.

Dwa szybkie gole ze strony podopiecznych Zizou spowodowały, że Królewscy mogli się wreszcie cofnąć i czekać na kontrataki, a Napoli, które było zmuszone do śmielszych ataków, było na takowe jak najbardziej narażone. Niestety, nowe okazje dla Los Blancos nie kończyły się już trafieniami. Kolejne okazje na gola marnowali Cristiano, Marcelo czy Casemiro, a zmiennicy w postaci Pepego, Lucasa i Morata nie wnieśli do gry niczego nowego, utrzymując dotychczasowy poziom gry.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Real zapewnił sobie bufor bezpieczeństwa przed rewanżem w Neapolu. Szkoda na pewno straconej bramki, jednak gdyby wyjąć ten szczegół, to Królewscy zagrali jeden z najbardziej kompletnych meczów w tym sezonie. Na szczególne pochwały zasłużył za to Benzema, który wreszcie zagrał na takim poziomie, jakiego się od niego oczekuje. Oby utrzymał tę dyspozycję w najbliższych spotkaniach.

Źródło: własne

Tagi: Casemiro, Champions League, Karim Benzema, Liga Mistrzów, SSC Napoli, Toni Kroos